Canter 4x4

W październiku 2011 r. na rynku pojawił się zupełnie nowy, odmieniony Fuso Canter. Teraz, po raz pierwszy w historii modelu, do europejskiej oferty dołącza wersja z napędem na wszystkie koła. Produkcja modelu w portugalskiej fabryce w Tramagal rusza w lutym br.

Canter 4x4
Canter 4x4, o którym mowa, to wersja 6C18 o dopuszczalnej masie całkowitej 6,5 tony, wyposażona w kabinę Comfort o szerokości dwóch metrów oraz silnik o mocy 129 kW (175 KM). Standardowo uzbrojona jest w mechanizm różnicowy o zwiększonym momencie tarcia i 5-stopniową przekładnię mechaniczną. Przełożenie tylnej osi wynosi 1:5,285. Napęd na wszystkie koła może być aktywowany lub dezaktywowany podczas jazdy. Efekt? Canter 4x4 legitymuje się rozsądnym zużyciem paliwa.
Klienci mają do wyboru komfortową kabinę pojedynczą single cab lub podwójną crewcab o rozstawie osi 3415 lub 3865 mm (odpowiednio, 3 lub 7 miejsc). Ładowność podwozia waha się od 3500 do 3735 kg. Zabudowa napędu na obie osie pozwoliła osiągnąć kąt natarcia równy 35 stopni (dla Cantera 4x2 wynosi on 18 stopni), a zejścia - 24 stopnie (11 stopni dla Cantera 4x2). Prześwit wersji 4x4 wzrósł z 219 aż do 320 mm.
Zdolności terenowe czynią Cantera 4x4 optymalnym wyborem do pracy z dala od utwardzonych dróg - na przykład na placach budowy, w sektorze energetycznym oraz w służbach pożarniczych czy komunalnych. Szeroka na dwa metry kabina sprawia, że niestraszne mu są nawet wąskie przejazdy.
Nowy Canter 4x4 w przemyślany sposób łączy wszechstronność użytkowania z korzystnymi warunkami eksploatacji. Przykłady? Wysoka ładowność, przystępne koszty serwisowania, dostępna opcjonalnie funkcja start/stop oraz napęd na obie osie, który może być aktywowany lub dezaktywowany podczas jazdy, zależnie od warunków drogowych.
Tradycyjnie, niezmienne pozostają praktyczne zalety Cantera: dobra zwrotność (promień skrętu Cantera 4x4 wynosi 13,5 lub 15,1 m, zależnie od włączenia napędu na cztery koła), kompaktowe nadwozie, solidna konstrukcja, ergonomiczny kokpit z dźwignią biegów umieszczoną na tablicy przyrządów oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, za który odpowiada przemyślana koncepcja kabiny i zastosowany seryjnie hamulec silnikowy, umożliwiający niższe zużycie hamulców.
Fuso Canter to najlepiej sprzedająca się na świecie ciężarówka Daimlera. Gęsta sieć europejskich serwisów zapewnia jego użytkownikom wysoką jakość usług serwisowych.

Podobne wiadomości:

Napęd 4x4

auto motor i sport 0000-00-00

Nowoczesne napędy 4x4. Żonglowanie momentem napędowym pomiędzy kołami sprawia, że auto pewniej trzyma się drogi. Technicy znają kilka sposobów na przemienienie przednionapędówki w samochód 4x4. Oto, co szykują na przyszłość.

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross