Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Car of the Year poznamy w Genewie

Car of the Year poznamy w Genewie

Szykują się dość poważne zmiany w najbardziej prestiżowym na europejskim rynku konkursie car of the Year. Już od następnej edycji tego plebiscytu zwycięzcę poznamy w marcu podczas wystawy samochodowej w Genewie.

Car of the Year poznamy w Genewie
Przez prawie 50 lat, od kiedy przyznawany jest tytuł Car of the Year dla najlepszego samochodu na europejskim rynku, zwycięzca ogłaszany był pod koniec listopada. Organizatorzy tego plebiscytu doszli jednak do porozumienia z władzami targów motoryzacyjnych w Genewie i tym samym już od następnego roku jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza nagroda w branży motoryzacyjnej będzie ogłaszana podczas jednej z największych wystaw samochodowych. Każdego roku triumfator nagrody Car of the Year zostanie ogłoszony w poniedziałek przed pierwszym dniem prasowym targów.

Do momentu uroczystej ceremonii ogłoszenia wyników nie będą znane końcowe rozstrzygnięcia, gdyż jurorzy niemal do ostatniej chwili będą mogli oddawać swoje głosy.

Nie zmienią się inne zasady dotyczące wyboru Europejskiego Samochodu Roku. Do rywalizacji będą wybierane te modele (nowe bądź gruntownie zmienione), które pojawiły się w sprzedaży na Starym Kontynencie w poprzednim roku kalendarzowym i których przewidywana roczna sprzedaż przekroczy granicę 5 tys. egzemplarzy. Kolejna zmiana dotyczy wyboru finałowej siódemki, która zostanie ogłoszona na początku stycznia. Następnie 59 jurorów z 23 europejskich krajów będzie oddawać swoje głosy - do dyspozycji będą mieć 25 punktów, które będą musieli rozdysponować na co najmniej 5 modeli, przy czym maksymalnie 10 na jedno auto.

Przypomnijmy, że obecnie tytuł Car of the Year 2011 nosi Nissan Leaf, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Alfę Romeo Giulietta oraz Opla Merivę.

Podobne wiadomości:

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Genewa 2016 ruszyła na dobre!

Aktualności 2016-03-01

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Car of the Year - znamy zwycięzce!

Aktualności 2016-02-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj