mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cargotec zainwestuje 64 mln euro w Stargardzie

Cargotec zainwestuje 64 mln euro w Stargardzie

Firma Cargotec - światowy lider w zakresie transportu towarów – wybuduje zakład montażu w Stargardzie Szczecińskim. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 64 mln euro. Planowany termin rozpoczęcia produkcji w nowej placówce fińskiej firmy to drugi kwartał 2010 r. 

Cargotec zainwestuje 64 mln euro w Stargardzie
„Firma Cargotec ma zamiar wybudować nowy zakład montażu w Polsce.  Firma zdecydowała się na realizację planu inwestycyjnego dotyczącego budowy zakładu montażu w Stargardzie Szczecińskim, dążąc do zwiększenia globalnego wolumenu dostaw na rynek. Szacunkowa wartość obrotu gotówkowego, zrealizowanego w związku z inwestycją w 2009 r., wynosi ok. 20 milionów euro” – komunikat takiej treści ogłoszony został dwa dni temu na Giełdzie Helsińskiej.
 
Nowy zakład montażu w Stargardzie Szczecińskim ma wspomagać produkcję szerokiej gamy urządzeń firmy Cargotec. Planowany termin rozpoczęcia produkcji w nowo wybudowanym zakładzie to drugi kwartał 2010 r., a poziom planowanego zatrudnienia ma wynieść 400 pracowników. W Stargardzie Szczecińskim rozpoczął się już nabór, który w fazie początkowej skupia się na pozyskaniu personelu kluczowego i organizacji szkoleń w zakresie montażu wyrobów. Docelowo potrzebni będą specjaliści różnych dziedzin: począwszy od kadry zarządzającej przez średni personel po operatorów sztaplarek, spawaczy, czy pracowników linii montażowych i kierowców.
 
Firma Cargotec oferuje systemy transportu bliskiego oraz usługi związane z załadunkiem i wyładunkiem. Spółki wchodzące w skład korporacji Cargotec – Hiab, Kalmar i MacGREGOR – są liderami rynku światowego, zaś opracowane przez nie rozwiązania są wykorzystywane na lądzie i morzu, wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przemieszczania ładunków. Usługi serwisowe świadczone są w szerokim zakresie oraz w ścisłym kontakcie z klientami, co zapewnia ciągłość eksploatacji urządzeń. Firma Cargotec jest liderem w dziedzinie technologii produkcji ww. urządzeń, a jej dział badawczo-rozwojowy skupia się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających zagadnienia ochrony środowiska.
 
Wartość sprzedaży realizowanej przez Cargotec przekracza kwotę 3,4 mld euro, zaś poziom zatrudnienia w firmie to około 12 000 osób. Emitowane przez firmę Cargotec akcje klasy B są notowane na NASDAQ OMX Helsinki.

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.