mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Caterham stworzył wart 100 tysięcy dolarów prototyp samochodu, który określa jako "nowy ekscytujący rozdział w jego historii".

Caterham-Lola SP/300.R - oj, dzieje się,

Brytyjski producent zaprezentował swoje wyścigowe auto na Autosport International Show w Birmingham. Stworzony przy współpracy z firmą Lola Cars, samochód będzie napędzany turbodoładowaną wersją silnika Duratec od Forda, który został przerobiony przez Caterham Motorsport. Moc, którą jednostka wytwarza oscyluje w okolicach 300 koni mechanicznych, co jak na auto ważące 600 kilogramów jest dość potężną dawką. 2,5 sekundy do 100 km/h - to mówi nam wszystko. Maksymalna prędkość wynosi około 270 kilometrów na godzinę.Samochód jest niesamowicie aerodynamiczny i mocno dociśnięty do podłoża, za co odpowiadała Lola Cars. Wzdłużnie i środkowo umieszczony silnik, sparowany z układem transaxle (pełni funkcję skrzyni biegów, połączonej z mechanizmem różnicowym). Przedni i tylny spojler dociskają SP/300.R do drogi (a raczej toru), a technika unoszenia przodu rodem z F1 ułatwia eksploatację, a także odczepianie poszczególnych elementów przodu. Auto stoi na wyścigowym zawieszeniu. Tylne zaczerpnięte jest z samochodów Formuły 3 od Lola Cars.

SP/300.R wejdzie do produkcji w wymiarze 25 sztuk rocznie.


Podobne wiadomości:

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Samochody luksusowe 2014-05-28

Renault samodzielnie stworzy sportowe auto Alpine

Renault samodzielnie stworzy sportowe auto...

Aktualności 2014-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.