mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cayman w wersji GT

Cayman w wersji GT

Czy wyobrażacie sobie super sportowe auto, które poddane zostało dodatkowym modyfikacjom, by sprostać najbardziej wybrednym gustom? Taki właśnie jest Porsche Cayman S przerobiony przez firmę TechArt GTsport.

Cayman w wersji GT

Dane techniczne i osiągi standardowego Caymana są już imponujące. 3,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 295 KM i maksymalnym momencie obrotowym 340 Nm osiąganym w zakresie od 3.400 do 6.000 obr/min pozwala uzyskać prędkość 275 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje tylko 5,4 sekundy.

Jak się jednak okazuje, są tacy kierowcy, dla których nie są to wystarczające wartości. I specjalnie z myślą o nich niemiecka firma tuningowa przeprojektowała nieznacznie model Cayman S.

Zobacz galerię modelu Porsche Cayman

Przede wszystkim zajęto się silnikiem. Zwiększono pojemność do 3,8 litra, a przy tym moc do 385 koni mechanicznych. Głównie dzięki tym zabiegom przyspieszenie do 100 km/h zajmuje teraz tylko 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna 285 km/h. Aby większa i mocniejsza jednostka działała bez zarzutu, zmodyfikowano również układ dolotowy oraz wydechowy. Niestety lepsze osiągi zostaną okupione większym zużyciem paliwa, które w cyklu mieszanym wynosić ma 14,3 l/100 km (Cayman - 10,3l/100 km). Również cena za wersję GT będzie odpowiednia - 115 tys. euro, czyli nieco ponad 460 tys. zł. Za zwykłego Caymana na rynku polskim zapłacimy jedynie nieco ponad 284 tys. zł.

Oczywiście zmianom w układzie napędowym towarzyszyły także lekkie "poprawki" w wyglądzie auta. Pojawiono aerodynamikę poprzez zamontowanie dodatkowych spojlerów, dyfuzora, utwardzono jeszcze bardziej zawieszenie oraz przeprojektowano wnętrze kabiny.

Zobacz więcej o modelu Porsche Cayman


Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~maniack cars 2007-07-25

myśle że lepiej byłoby od razu stwarzać ztuningowane porszaki zaraz po stworzeniu oryginalnego porsche ale ogólnie jest spox

~M@niac_car 2006-10-28

Myślę że cayman to super auto które dorównuje wszystkim super samochodą. Jeśli ktoś chce go TUNINGOWAĆ to bardzo dobrze można dzięki temu stworzyć jeszcze lepszy samochód.

~Porschelukas 2006-07-26

Ogolnie to nie lubie porsche po tuningu. Ten jak wszystkie delikatnie rasowane samochody ma za duży spojler. Porsche są po prostu lepsze prosto z fabryki. Wolal bym zwykłego Caymana S

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.