mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cel - pobić rekord!

Cel - pobić rekord!

Monster Tajima to szef działu sportu i przedstawiciel marki Suzuki, ale przede wszystkim kierowca. W tegorocznym wyścigu Pikes Peak wystartuje zupełnie nowym samochodem - Suzuki Sport XL7 Hill Climb Special - aby pobić rekord przejazdu.

Cel - pobić rekord!

W zeszłym roku, po pięciu latach przerwy, Tajima wystartował w wyścigu zwyciężając w klasyfikacji generalnej. Jednakże zła pogoda i skrócenie odcinka uniemożliwiły mu pobicie rekordu. W tym roku ma nową broń.

Samochód bazuje na Suzuki XL7, który jest flagowym modelem marki na rynku amerykańskim. Został wyposażony w silnik o pojemności 3.6 litra (V6 z VVT) z dwiema turbosprężarkami i osiąga moc 1007 KM. W celu zapewnienia właściwej przyczepności aerodynamiczna siła docisku samochodu została zwiększona o 35% w stosunku do modelu z 2006 roku. Po raz kolejny dostawcą opon jest marka Falken. Tak więc wszystko jest gotowe do pobicia rekordu.

Monster Tajima wygrał zeszłoroczną edycję wyścigu Pikes Peak pomimo bardzo ciężkich warunków pogodowych. Natomiast w kwietniu 2007 wygrał ,w klasyfikacji generalnej, po raz ósmy a zarazem piąty z rzędu, dziesiątą już edycję prestiżowego wyścigu „Race To The Sky” rozgrywanego w Nowej Zelandii.

Tajima będzie starał się pobyć rekord 10 min. 04 sek. należący do Roda Millena i Toyoty z 1994 roku. W tym roku wyścig odbędzie się w lipcu. Tak więc zapowiada się bardzo dobra pogoda. Lecz warunki w górach zmieniają się bardzo gwałtowanie i nie można na sto procent przewidzieć jaka będzie w dniu wyścigu. I właśnie to czyni Pikes Peak jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

Czytaj także:

Pikes Peak 2006 dla Monstera 2006-07-05

Komentuj:

~mateusz 2007-07-19

a to ma 50cm sześciennych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.