Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Celebryci wystartują z Małyszem

Celebryci wystartują z Małyszem

Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z BlueCafe, Anna Dereszowska, Piotr Zelt i tajemnicza zawodniczka RMF Caroline Team – Iza Małysz -  spotkają się na piaskach marokańskiej pustyni. Zawodnicy startujący w pierwszym polskim rajdzie w Afryce będą mogli porównać swoje możliwości z Adamem Małyszem, który przygotowuje się do rajdu Dakar.

Celebryci wystartują z Małyszem
Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge (21-30 października 2011 r.) jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

"„Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki do życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem"” – powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge. "Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupach sportowych i kategorii VIP. W tym roku startujących w klasie VIP Anię Dereszowską i zespół RMF FM - Marcina Jędrycha, Macieja Grzyba i Pawła „Karola” Piotrowskiego, uzupełni zespół BlueCafe oraz niespodzianka tegorocznej edycji rajdu „tajemnicza zawodniczka” – Iza Małysz. Panie w klasie VIP pojadą Mitsubishi Pajero, ale tylko z nazwy podobnymi do samochodu Adama Małysza" – dodał Albert Gryszczuk.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

"Równocześnie z rajdem RMF Morocco Challenge, na tej samej trasie, wystartuje Narodowy Trening na Pustyni. W ramach przygotowań do rajdu Dakar pojadą między innymi Adam Małysz z Rafałem Martonem w dakarowym Pajero oraz Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski na quadach. Wszystkie załogi startujące w rajdzie będą mogły rywalizować z trenującymi" – uzupełnił Albert Gryszczuk.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenege liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagali się będą ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pierwszy pustynny nocleg przewidziano w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu).
Tematy w artykule: rajd terenowy Maroko Adam Małysz

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj