mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Celebryci wystartują z Małyszem

Celebryci wystartują z Małyszem

Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z BlueCafe, Anna Dereszowska, Piotr Zelt i tajemnicza zawodniczka RMF Caroline Team – Iza Małysz -  spotkają się na piaskach marokańskiej pustyni. Zawodnicy startujący w pierwszym polskim rajdzie w Afryce będą mogli porównać swoje możliwości z Adamem Małyszem, który przygotowuje się do rajdu Dakar.

Celebryci wystartują z Małyszem
Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge (21-30 października 2011 r.) jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

"„Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki do życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem"” – powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge. "Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupach sportowych i kategorii VIP. W tym roku startujących w klasie VIP Anię Dereszowską i zespół RMF FM - Marcina Jędrycha, Macieja Grzyba i Pawła „Karola” Piotrowskiego, uzupełni zespół BlueCafe oraz niespodzianka tegorocznej edycji rajdu „tajemnicza zawodniczka” – Iza Małysz. Panie w klasie VIP pojadą Mitsubishi Pajero, ale tylko z nazwy podobnymi do samochodu Adama Małysza" – dodał Albert Gryszczuk.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

"Równocześnie z rajdem RMF Morocco Challenge, na tej samej trasie, wystartuje Narodowy Trening na Pustyni. W ramach przygotowań do rajdu Dakar pojadą między innymi Adam Małysz z Rafałem Martonem w dakarowym Pajero oraz Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski na quadach. Wszystkie załogi startujące w rajdzie będą mogły rywalizować z trenującymi" – uzupełnił Albert Gryszczuk.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenege liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagali się będą ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pierwszy pustynny nocleg przewidziano w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu).
Tematy w artykule: rajd terenowy Maroko Adam Małysz

Podobne wiadomości:

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando