mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cena najważniejsza

Cena najważniejsza

Dla niemal połowy dorosłych Polaków cena była najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór marki zakupionego w 2005 roku samochodu - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w lutym 2006 roku.

Cena najważniejsza

Przy wyborze marki zakupionego w ubiegłym roku auta  Polacy kierowali się bardzo racjonalnymi czynnikami. Największy wpływ na wybór samochodu miała jego cena. Prawie co drugi badany, który kupił samochód w 2005 roku przyznał, że to właśnie cena zadecydowała o jego wyborze.

Pozostałe, najczęściej wymieniane czynniki wpływające na wybór marki mają także silny związek z materialnymi aspektami utrzymania samochodu.  Należy do nich, m.in. ekonomiczność rozumiana jako niskie zużycie paliwa, małe koszty utrzymania samochodu oraz niskie koszty ubezpieczenia. Ponad jedna trzecia (36%)  Polaków, która kupiła auto w 2005 r.,  uważa ten czynnik za bardzo ważny.

„Przy wyborze auta niewątpliwie jednym z najważniejszych kryteriów jest cena samochodu oraz jego ekonomiczność” -  komentuje Mariola Łącka, z TNS OBOP.

Bezpieczeństwo nie okazało się istotnym czynnikiem. Może to wynikać z faktu, że większość zakupionych aut w 2005 r. to samochody z drugiej ręki, w przypadku których możliwość wyboru dodatkowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest ograniczona – dodaje.

Dla prawie co trzeciego badanego (28%) niezawodność samochodu - rozumiana jako niska awaryjność oraz solidność - miały duże znaczenie. Stosunkowo mało istotne dla nabywców były natomiast takie cechy samochodu jak, wyposażenie, bezpieczeństwo i wcześniejsze doświadczenia z marką/ modelem auta.

Czytaj także:

10-letnie za gotówkę 2006-05-24

Jak kupujemy samochody... 2006-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.