mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Polscy przedsiębiorcy przy wyborze operatora usług TSL (transport spedycja logistyka), nadal kierują się przede wszystkim ceną. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy PEKAES, to cena w głównej mierze kształtuje polski rynek.

Cena usług kształtuje polski rynek TSL
- Takie wyniki nie są zaskoczeniem. Niemal w każdej branży cena odgrywa jeśli nie najważniejszą to bardzo ważną rolę, więc dlaczego miałoby być inaczej w naszym sektorze. Jednak z naszego kilkudziesięcioletniego doświadczenia na rynku TSL wynika, że aby w XXI wieku skutecznie rywalizować z silną konkurencją, trzeba postawić na inne cechy usługi niż cena, bo to one decydująco wpływają na wartość dla klienta. Nie walczymy ceną, bo inwestujemy w skuteczność i jakość zarówno w dystrybucji ładunków i przesyłek jak i w logistyce kontraktowej – mówi Krzysztof Zdziarski prezes spółki PEKAES

Poza ceną, którą jako najistotniejszą cechę usług wskazało ponad 80% ankietowanych, o wyborach operatora TSL decydowały: szybkość, jakość usług oraz terminowość. Te czynniki były istotne dla 40% respondentów. Zastanawiająca jest niska ocena takich cech usługi jak bezpieczeństwo towarzyszące realizacji usługi, solidności operatora oraz jakość taboru – wskazało na nie mniej niż 12% ankietowanych. 

W badaniach zleconych przez PEKAES wzięło udział 320 podmiotów. Respondentami były osoby odpowiadające w firmach za logistykę, transport lub spedycję towarów. PEKAES może być zadowolony z siły swojej marki. Blisko 90% badanych kojarzy PEKAES pozytywnie lub bardzo pozytywnie. Respondenci podkreślali, że zauważają i doceniają zmiany zachodzące w spółce.

-  Budując wartość PEKAES dbamy o markę, bo ona pozwala nam się skutecznie wyróżnić. Utrzymywanie bliskich relacji z klientem to już nie alternatywa, ale stały element strategii działania – komentuje te wyniki Krzysztof Zdziarski. 

Badania przeprowadzono w czasie pracy nad strategią na lata 2010-2012. Spółka zaprezentuje dokument w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.