mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Polscy przedsiębiorcy przy wyborze operatora usług TSL (transport spedycja logistyka), nadal kierują się przede wszystkim ceną. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy PEKAES, to cena w głównej mierze kształtuje polski rynek.

Cena usług kształtuje polski rynek TSL
- Takie wyniki nie są zaskoczeniem. Niemal w każdej branży cena odgrywa jeśli nie najważniejszą to bardzo ważną rolę, więc dlaczego miałoby być inaczej w naszym sektorze. Jednak z naszego kilkudziesięcioletniego doświadczenia na rynku TSL wynika, że aby w XXI wieku skutecznie rywalizować z silną konkurencją, trzeba postawić na inne cechy usługi niż cena, bo to one decydująco wpływają na wartość dla klienta. Nie walczymy ceną, bo inwestujemy w skuteczność i jakość zarówno w dystrybucji ładunków i przesyłek jak i w logistyce kontraktowej – mówi Krzysztof Zdziarski prezes spółki PEKAES

Poza ceną, którą jako najistotniejszą cechę usług wskazało ponad 80% ankietowanych, o wyborach operatora TSL decydowały: szybkość, jakość usług oraz terminowość. Te czynniki były istotne dla 40% respondentów. Zastanawiająca jest niska ocena takich cech usługi jak bezpieczeństwo towarzyszące realizacji usługi, solidności operatora oraz jakość taboru – wskazało na nie mniej niż 12% ankietowanych. 

W badaniach zleconych przez PEKAES wzięło udział 320 podmiotów. Respondentami były osoby odpowiadające w firmach za logistykę, transport lub spedycję towarów. PEKAES może być zadowolony z siły swojej marki. Blisko 90% badanych kojarzy PEKAES pozytywnie lub bardzo pozytywnie. Respondenci podkreślali, że zauważają i doceniają zmiany zachodzące w spółce.

-  Budując wartość PEKAES dbamy o markę, bo ona pozwala nam się skutecznie wyróżnić. Utrzymywanie bliskich relacji z klientem to już nie alternatywa, ale stały element strategii działania – komentuje te wyniki Krzysztof Zdziarski. 

Badania przeprowadzono w czasie pracy nad strategią na lata 2010-2012. Spółka zaprezentuje dokument w kwietniu.

Podobne wiadomości:

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Nadchodzą duże zmiany w przeglądach

Finanse i prawo 2015-09-01

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.