mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum Logistyczne AD Polska

Centrum Logistyczne AD Polska

Polskie ramię Auto Distribution International – AD Polska - utworzyło centrum logistyczne w Nowym Karolinowie koło Żyrardowa.

Centrum Logistyczne AD Polska

Jego usytuowanie w centralnej części kraju ma usprawnić procesy dostaw do klientów oraz ułatwić szybką wymianę asortymentu między hurtowniami patronackimi. Ponadto celem istnienia centrum jest dekompletacja dostaw oraz magazynowanie asortymentu tzw. wolnorotującego. Dzięki niemu możliwe jest utrzymywanie maksymalnie szerokiej oferty produktowej oraz optymalizacja kosztów magazynowania.

Oficjalne otwarcie Centrum miało miejsce 9 lutego b.r., natomiast 22 marca odbyła się jego prezentacja prasowa. Magazyn o powierzchni 3.610 m2 został zbudowany na dwuhektarowej działce, dzięki czemu będzie możliwe rozbudowanie go w przyszłości. Centrum jest magazynem wysokiego składowania, powierzchnia magazynowania to niemal 8.000 m2. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej, magazyn o 34.000 lokalizacjach jest obsługiwany przez 13 osób. Ze względu na rodzaj asortymentu – głównie elementy karoseryjne o niestandardowych kształtach – nie zastosowano automatycznych systemów obsługi magazynu.

Autodistribution Polska (AD) z siedzibą w Dębicy jest członkiem największej międzynarodowych Grupy Zakupowej branży motoryzacyjnej - Autodistribution International (ADI) z centralą w Kortenberg k/Brukseli. ADI działa aktywnie w 26 krajach.
 
W październiku 2000r. AD Polska przejęła aktywa dwóch lokalnych hurtowni motoryzacyjnych – Dakol z Dębicy i Stenmot z Wrocławia stając się 100% udziałowcem tych spółek. Firmy Dakol i Stenmot uzyskały status Partnera AD i równocześnie, spółek działających w ramach Grupy kapitałowej AD.

Obecnie działalność AD Polska to, oprócz dystrybucji części zamiennych, części samochodowe sygnowane logo AD obejmujące 17 linii produktowych poczynając od akumulatorów i pomp wody kończąc na płynach eksploatacyjnych, a także serwisy patronackie skupione w sieci AD Serwis.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.