mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum Logistyczne WIX-FILTRON

Centrum Logistyczne WIX-FILTRON

Dynamiczny rozwój firmy WIX-FILTRON spowodował, że spółka podjęła decyzję o budowie nowoczesnego Centrum Logistycznego w Gostyniu. Dotychczasowa powierzchnia magazynowa stała się bowiem niewystarczająca dla sprawnej organizacji procesu dystrybucji w rozrastającej się firmie.

Centrum Logistyczne WIX-FILTRON

Nowy profesjonalnie zorganizowany magazyn wysokiego składowania z 16 tysiącami miejsc paletowych, o powierzchni 6 500 m 2 w znacznym stopniu poprawił dystrybucję. Powiększenie powierzchni magazynowej o 4 500 m 2 oraz dostarczanie z hal produkcyjnych filtrów do magazynu za pomocą zautomatyzowanego przenośnika taśmowego usprawniło procesy logistyczne w firmie. Zastosowanie w nowym magazynie regałów przepływowych oraz udoskonalenie komputerowego systemu zarządzania magazynem, uwzględniającego każde miejsce paletowe jako odrębną lokalizację, spowodowało skrócenie do minimum czasu oczekiwania na zamówiony towar oraz praktycznie wyeliminowało pomyłki podczas kompletowania zamówień klientów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wózków o wysięgu 11,5 m oraz profesjonalnego sprzętu magazynowego znacznie wzrosła wydajność i jednocześnie poprawił się komfort pracy magazynierów - informują przedstawiciele firmy.

Centrum Logistyczne posiada 4 doki załadunkowe i 2 wyładunkowe, które mogą jednocześnie obsługiwać 6 samochodów ciężarowych, co umożliwia dostarczanie filtrów do klienta w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.

WIX-FILTRON to producent i dystrybutor filtrów dla motoryzacji, maszyn i urządzeń silnikowych. W swojej ofercie firma posiada ponad 1 700 typów filtrów, w jakości wyposażenia fabrycznego, do prawie wszystkich typów samochodów. Firma należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego AFFINIA Group - części amerykańskiej grupy kapitałowej The Cypress Group z siedzibą w Nowym Jorku.

Przeczytaj także:

Specjaliści branży filtracyjnej (2006-02-20)

Tenneco dostawcą Toyoty (2006-06-16)

Nowy zakład Kirchhoff Automotive (2006-05-24)

 


 


Podobne wiadomości:

Nowy zakład Kirchhoff Automotive

Nowy zakład Kirchhoff Automotive

Aktualności 2006-05-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.