mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum Shell w Polsce

Centrum Shell w Polsce

Koncern Shell otworzy w Krakowie centrum finansowo - księgowe. Szacuje się, że na realizację nowego projektu inwestycyjnego w Polsce Shell ma przeznaczyć 27 mln zł a zatrudnionych zostanie około 800 osób. Będzie to piąte tego typu centrum Shell na świecie, po podobnych placówkach działających w Glasgow, Manilii, Kuala Lumpur i Gwatemali.

Kilkanaście miesięcy temu Shell rozpoczął poszukiwanie lokalizacji dla swojego centrum finansowego-księgowego. Wśród kilku branych pod uwagę lokalizacji znalazła się Polska. Jednym z czynników mających wpływ na wskazanie naszego kraju jako najlepszej lokalizacji dla tej inwestycji była możliwość ubiegania się o jej dofinansowanie przez polski rząd.

Mając na celu zwiększenie zatrudnienia w regionie, Rada Ministrów podjęła decyzję o wsparciu inwestycji Shell  w Krakowie. Dzięki temu firma może już rozpocząć działania zmierzające do jej jak najszybszego uruchomienia.

"Cechą tego typu centrów jest ich naturalny rozwój, dlatego w trakcie negocjacji z PAIiIZ brano pod uwagę docelową liczbę 800 miejsc pracy. W oparciu o doświadczenia z innych inwestycji tego rodzaju, zakładamy, że liczba pracowników w ciągu pierwszych dwóch lat  sięgnie 400-450 osób. Shell, przedstawiając polskiemu rządowi swoje plany inwestycyjne, przekazał informację o zakładanych etapach rozwoju centrum i kolejnych etapach wzrostu liczby zatrudnionych", powiedział Pierre-Yves Fargeas, Prezes Shell Polska.

Powstające centrum finansowo - księgowe jest konsekwencją zmian w zarządzaniu usługami wewnętrznymi w firmie Shell. Zmiany te pozwalają konsolidować niektóre z tych usług, zwiększając ich efektywność. Zakres operacji wykonywanych przez centra finansowo - księgowe Shell wymaga ich lokalizacji w środowiskach zasobnych w wykształcone, znające języki i mobilne kadry. Inwestycja w Krakowie to realizacja tych założeń.

Przeczytaj także:

Przychylne decyzje rządu (2006-03-22)

Eaton - nowe technologie dla VW (2005-12-09)

Häring – dalszy rozwój (2005-12-05)

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE (2006-01-20)


Podobne wiadomości:

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE

Aktualności 2006-01-20

Eaton - nowe technologie dla VW

Eaton - nowe technologie dla VW

Aktualności 2005-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross