mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Centrum Shell w Polsce

Centrum Shell w Polsce

Koncern Shell otworzy w Krakowie centrum finansowo - księgowe. Szacuje się, że na realizację nowego projektu inwestycyjnego w Polsce Shell ma przeznaczyć 27 mln zł a zatrudnionych zostanie około 800 osób. Będzie to piąte tego typu centrum Shell na świecie, po podobnych placówkach działających w Glasgow, Manilii, Kuala Lumpur i Gwatemali.

Kilkanaście miesięcy temu Shell rozpoczął poszukiwanie lokalizacji dla swojego centrum finansowego-księgowego. Wśród kilku branych pod uwagę lokalizacji znalazła się Polska. Jednym z czynników mających wpływ na wskazanie naszego kraju jako najlepszej lokalizacji dla tej inwestycji była możliwość ubiegania się o jej dofinansowanie przez polski rząd.

Mając na celu zwiększenie zatrudnienia w regionie, Rada Ministrów podjęła decyzję o wsparciu inwestycji Shell  w Krakowie. Dzięki temu firma może już rozpocząć działania zmierzające do jej jak najszybszego uruchomienia.

"Cechą tego typu centrów jest ich naturalny rozwój, dlatego w trakcie negocjacji z PAIiIZ brano pod uwagę docelową liczbę 800 miejsc pracy. W oparciu o doświadczenia z innych inwestycji tego rodzaju, zakładamy, że liczba pracowników w ciągu pierwszych dwóch lat  sięgnie 400-450 osób. Shell, przedstawiając polskiemu rządowi swoje plany inwestycyjne, przekazał informację o zakładanych etapach rozwoju centrum i kolejnych etapach wzrostu liczby zatrudnionych", powiedział Pierre-Yves Fargeas, Prezes Shell Polska.

Powstające centrum finansowo - księgowe jest konsekwencją zmian w zarządzaniu usługami wewnętrznymi w firmie Shell. Zmiany te pozwalają konsolidować niektóre z tych usług, zwiększając ich efektywność. Zakres operacji wykonywanych przez centra finansowo - księgowe Shell wymaga ich lokalizacji w środowiskach zasobnych w wykształcone, znające języki i mobilne kadry. Inwestycja w Krakowie to realizacja tych założeń.

Przeczytaj także:

Przychylne decyzje rządu (2006-03-22)

Eaton - nowe technologie dla VW (2005-12-09)

Häring – dalszy rozwój (2005-12-05)

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE (2006-01-20)


Podobne wiadomości:

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE

Wartość pracy Polaków najwyższa w UE

Aktualności 2006-01-20

Eaton - nowe technologie dla VW

Eaton - nowe technologie dla VW

Aktualności 2005-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech