mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny Citroena C6

Ceny Citroena C6

3xC = 42.500 euro. Tyle właśnie będzie żądał producent najnowszej francuskiej limuzyny za swój samochód.

Ceny Citroena C6

Wczoraj ogłoszona cena dotyczy modeli przeznaczonych na rynek zachodnio-europejski, czyli na polskie cenniki trzeba jeszcze poczekać. Jednak po przeliczeniu (według dzisiejszego kursu NBP) daje to niebagatelną kwotę ponad 172.300zł. Jeżeli podobne koszty zostaną zachowane dla naszego rynku może to okazać się niezbyt konkurencyjne, jak na nietypowego, luksusowego sedana.

Porównajmy go z już obecnymi na rynku rywalami. Następca XM-a zmierzy się z awangardową Alfą Romeo 166 (od 139tys.), stylowym Audi A6 (od 159.160), sportowym BMW 5 (od 170.500) nie wspominając tańszych Saaba 9-5 (od 128.900) i sedana spod jednego dachu - Peugeota 607 (od 148tys). Tak więc droższy od Citroena C6 będzie jedynie Mercedes Klasy E (od 175,5tys.).

Reasumując, powrót do tradycji wysoce zawansowanych i nowatorskich technologicznie samochodów, może "dużej cytrynie" udać się średnio. Citroen C6 z tymi cenami ma szereg bardziej atrakcyjnych cenowo konkurentów, a styl - poza rodzimą Francją - to kwestia mniejszości. W Polsce grono to pozna lokalne ceny i specyfikacje najprawdopodobniej pod koniec roku przed dealerskim debiutem w 2006.


Poprzedni artykuł:

Citroen C6 pokazany

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando