Ceny Leona

W połowie września na wyspach brytyjskich pojawi się w sprzedaży najnowszy Seat. Będzie zdecydowanie droższy od obecnego modelu.

Ceny Leona

Za podstawową wersję 1.6 Essence, więcej udanego stylistycznie samochodu, hiszpański odział Volkswagen zażąda około 67 tysięcy złotych (11.295 funtów po przeliczeniu wg kursu średniego NBP z 4 sierpnia). Najdroższy będzie 2.0 TDI Sport z sekwencyjną skrzynią DSG - auto wyceniono na około 102 tys. zł (17.295 GBP). Do polski najnowszy Seat Leon trafi na wiosnę 2006.

Należy natomiast pamiętać, że rynek aut na Wyspach Brytyjskich charakteryzuje się cenami większymi średnio o 10-20%, co daje zakres cen w granicach około 60-91 tys. zł. Jest to jednak nadal więcej niż ceny obecnie oferowanego modelu. Jak widać producent zakłada, że za koszty przygotowania większego i bardziej charakterystycznego wizualnie może policzyć sobie więcej.


TU zobacz wyposażenie i ceny obecnego Seata Leon

Pełna lista cenowa zakłada wybór czterech silników: dwóch jednostek benzynowych, 1.6 i 2.0 (odpowiedni 101 i 148 KM), oraz dwóch diesli, 1.9 i 2.0 (104 i 136 KM). Piątą opcją będzie od listopada 2.0-litrowy, 182-konny silnik z Golfa GTi. Do przyszłego roku muszą poczekać chętni na mocniejsze doznania. 200-konna wersja FR i 240-konna Cupra rozgrzeją lato 2006.


Więcej informacji na temat nowego Seata Leon:

2 Leóny w Barcelonie

Sportowa elegancja

Leon Prototipo najładniejszą premierą?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.