mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny Sonaty

Ceny Sonaty

Dziś rozpoczyna się europejska sprzedaż nowego modelu Hyundaia. Auto weszło w zeszłym roku na rynek północno-amerykański, a potem zadebiutowało na targach w Paryżu.

Ceny Sonaty

Cena podana w funtach brytyjskich rozpoczyna się od niemal 16,5 tysiąca, co w przeliczeniu na złotówki daje około 99.000zł. Pamiętać jednak należy, że na rynku brytyjskim, gdzie Sonata trafi w pierwszej kolejności, ceny samochodów są średnio o około 10-15% większe niż w pozostałych krajach kontynentu.

Więcej o debiucie: Hyundai Sonata

Jeżeli tak, to cena podstawowej wersji na rynku polskim kształtować będzie się w przedziale 83.000-90.000zł - i będzie to jedyna jak na razie dostępna odmiana z silnikiem 2.4-litra. Wcześniejszy model miał do wyboru dwie jednostki: 2.0 i 2.7-litra (136 i 173KM). Na razie na rynkach europejskich oferowany będzie wyłącznie 160-konny silnik benzynowy.

Półtora-tonowa limuzyna będzie mogła być wyposażona w manualną lub automatyczną skrzynię biegów, a w standardzie znajdziemy również 17-calowe koła, klimatyzację, układ ABS z ESP oraz komplet przednich, bocznych i sufitowych (kurtyny) poduszek powietrznych. Z takim pakietem Hyundai m zamiar zmierzyć się w segmencie Passata czyli w klasie aut dla zarządzających.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando