mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny autogazu idą w górę!

Ceny autogazu idą w górę!

Nie mamy niestety dobrej wieści dla całej rzeszy polskich kierowców, którzy dla ratowania domowych budżetów zainwestowali w instalację LPG w swoich autach. Podczas gdy ceny pozostałych paliw utrzymują się na niezmienionym poziomie, za LPG musimy płacić znacznie więcej.

Ceny autogazu idą w górę!
Aktualnie na światowych giełdach baryłka ropy naftowej nie może przebić granicy 80 dol., a ceny paliwa na rynkach międzynarodowych utrzymują się na poziomach nieznacznie odbiegającym od tych sprzed kilku czy kilkunastu dni. Skąd zatem wahania cen paliw w Polsce? Czynnikiem, który ostatnio wpływał najbardziej na krajowy rynek paliw jest stosunek złotówki do dolara.
 
W polskich rafineriach, po zwyżce, teraz ceny benzyny i oleju napędowego spadły do poziomu z końca sierpnia. Zanim jednak kierowcy tankujący na stacjach zaczną zauważać nieco niższe ceny będą przez kilka - kilkanaście dni musieli oswoić się z tankowaniem paliwa na poziomie zbliżonym do obecnego.
 
Jak podaje firma monitorująca rynek paliw e-petrol.pl, we wtorek średnie detaliczne ceny paliw w kraju utrzymały się na poziomie, wyznaczonym tydzień temu. Z raportu cenowego wynika, że przeciętnie litr najpopularniejszej benzyny 95 kosztuje 4,54 zł, za olej napędowy kierowcy płacą przeciętnie 4,33 zł. W ostatnich dniach wyraźnie podrożał autogaz, po podwyżce o 5 gr teraz płaci się za niego przeciętnie 2,24 zł/l.
 
Na poszczególnych stacjach paliw w kraju rozpiętość cen jest znaczna. Wśród monitorowanych przez e-petrol.pl stacji najtaniej można było zatankować benzynę w cenie 4,29 zł, a najdrożej po 4,75 zł. W przypadku diesla przedział wynosił 4,08-4,59 zł za litr. Dla LPG rozpiętość cen wynosiła równo 30 groszy: od 2,06 do 2,36 zł za litr.
Tematy w artykule: LPG paliwa autogaz ceny paliw

Podobne wiadomości:

Instalacje gazowe – pożytki z gazu

auto motor i sport 0000-00-00

Dobra wiadomość dla posiadaczy nowoczesnych aut - zamontowanie instalacji gazowej jest teraz możliwe także w modelach z silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem.

Komentuj:

~Sebek1 2010-09-26

To było do przewidzenia. Trzeba wydoić wszystkich obywateli...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.