mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny gazu do góry

Ceny gazu do góry

Autogaz w Polsce podrożał w ostatnim tygodniu, zarówno w handlu hurtowym, jak i detalicznym, jego średnia cena na dystrybutorach zbliża się do 2 zł za litr.

Litr autogazu kosztuje teraz średnio 1,97 zł, a benzyny bezołowiowej 95 – 4,34 zł. Po przyrównaniu widać, że cena gazu to tylko 45 proc. ceny benzyny, jest to proporcja utrzymująca się od kilku tygodni. Rośnie cena LPG w dostawach z zagranicy do Polski, co przekłada się też na nasz rynek wewnętrzny, jednak podwyżki cen autogazu zbiegają się w czasie z wysokimi cenami benzyny, co pomaga utrzymać jego konkurencyjność.

Najdroższym regionem jeśli chodzi o tankowanie na stacjach jest zachodniopomorskie, najtaniej można kupić gaz do samochodu w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Handel hurtowy jest tani w województwach zachodnich i na ścianie wschodniej, drogo trzeba zapłacić za dostawę na południu i w regionach nadmorskich Polski.

Gaz podrożał zauważalnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale z racji małych ilości dostępnych na rynku, jest dla niego zbyt. "Jestem w górnych granicach cenowych, ale stacje i tak ode mnie biorą, bo nie bardzo mogą co innego robić, kiedy im się towar kończy" - mówi przedstawiciel handlowy z Pomorza. "Gazu jest mało, więc i popyt ze strony odbiorców spory" - potwierdza handlowiec ze Śląska - "Trzeba jednak uważać, żeby nie wyprzedać całego swojego towaru, mamy teraz ciężkie dni, bo łatwo sprzedać, ale trzeba mieć gdzie potem kupić nowe dostawy" - kończy.

Zbliżone ceny utrzymują teraz stacje wszystkich koncernów, podwyżka u nich pozwoliła podnieść ceny też operatorom niezależnym. Bardzo niskie ceny można spotkać przy hipermarketach, np. w Małopolsce.

Tematy w artykule: paliwa autogaz ceny paliw

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.