mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny gazu do góry

Ceny gazu do góry

Autogaz w Polsce podrożał w ostatnim tygodniu, zarówno w handlu hurtowym, jak i detalicznym, jego średnia cena na dystrybutorach zbliża się do 2 zł za litr.

Litr autogazu kosztuje teraz średnio 1,97 zł, a benzyny bezołowiowej 95 – 4,34 zł. Po przyrównaniu widać, że cena gazu to tylko 45 proc. ceny benzyny, jest to proporcja utrzymująca się od kilku tygodni. Rośnie cena LPG w dostawach z zagranicy do Polski, co przekłada się też na nasz rynek wewnętrzny, jednak podwyżki cen autogazu zbiegają się w czasie z wysokimi cenami benzyny, co pomaga utrzymać jego konkurencyjność.

Najdroższym regionem jeśli chodzi o tankowanie na stacjach jest zachodniopomorskie, najtaniej można kupić gaz do samochodu w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Handel hurtowy jest tani w województwach zachodnich i na ścianie wschodniej, drogo trzeba zapłacić za dostawę na południu i w regionach nadmorskich Polski.

Gaz podrożał zauważalnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale z racji małych ilości dostępnych na rynku, jest dla niego zbyt. "Jestem w górnych granicach cenowych, ale stacje i tak ode mnie biorą, bo nie bardzo mogą co innego robić, kiedy im się towar kończy" - mówi przedstawiciel handlowy z Pomorza. "Gazu jest mało, więc i popyt ze strony odbiorców spory" - potwierdza handlowiec ze Śląska - "Trzeba jednak uważać, żeby nie wyprzedać całego swojego towaru, mamy teraz ciężkie dni, bo łatwo sprzedać, ale trzeba mieć gdzie potem kupić nowe dostawy" - kończy.

Zbliżone ceny utrzymują teraz stacje wszystkich koncernów, podwyżka u nich pozwoliła podnieść ceny też operatorom niezależnym. Bardzo niskie ceny można spotkać przy hipermarketach, np. w Małopolsce.

Tematy w artykule: paliwa autogaz ceny paliw

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.