mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny paliw - będzie poniżej 4 zł?

Ceny paliw - będzie poniżej 4 zł?

Na stacjach benzynowych odnotowaliśmy znaczne spadki cen paliw. W zasadzie litr paliwa ma teraz najniższą od czterech lat cenę. A ma być jeszcze taniej.

Ceny paliw - będzie poniżej 4 zł?

Jak zaznaczyli analitycy BM Reflex na większości stacji odnotowano spadki cen paliw. Dotyczyło to w szczególności benzyny i oleju napędowego, które staniały średnio o 5 gr, ale też LPG, za który kierowcy płacą o 1 gr mniej. Aktualnie paliwa na stacjach według ekspertów BM Reflex, kosztują odpowiednio:

  • benzyna 95 - 4,34 zł,
  • benzyna 98 - 4,66 zł,
  • olej napędowy - 4,26 zł,
  • LPG - 2,10 zł.

Według specjalistów, niskie ceny wynikają z mocnego kursu złotówki w stosunku do dolara. Ta tendencja ma się jeszcze utrzymać, a najbardziej skorzystają na tym właściciele aut z silnikami Diesla. Cena oleju napędowego może spaść o 10 gr na litrze, a benzyny o 5 gr.

 

>>> Sprawdź jakość paliw <<<

 

Analiticy z e-petrol.pl zaznaczają, że spadki cen wynikają z rekordowo tanich baryłek ropy, które teraz kosztują poniżej 40 dolarów. Wynika to, według nich z ubiegłotygodniowego spotkania Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), gdzie podzieleni eksporterzy nie podjęli decyzji o wzroście wydobycia.

Spekuluje się, że źródłem tak niskich cen jest również nadpodaż ropy. Na wyobraźnię inwestorów mogły też wpłynąć doniesienia z Rosji, gdzie warunki porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego mogą zostać wypełnione w styczniu przyszłego roku. Oznaczałoby także zniesienie sankcji i zwiększenie eksportu ropy z tego kraju.

E-petrol prognozuje, że w tym tygodniu benzyna 98-oktanowa powinna kosztować 4,59-4,70 zł/l, 95-oktanowa 4,23-4,35 zł/l, olej napędowy 4,16-4,28 zł/l, a autogaz 2,03-2,12 zł/l. 

Tematy w artykule: paliwa ceny paliw

Podobne wiadomości:

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Komentuj:

~chris 2015-12-17

A w Niemczech od wczoraj diesel kosztuje od 0,94 do0,99 Euro. Porównując do kosztów destylacji w Polsce i Niemczech, widać wyraźnie w jak bandycki sposób okradają nas nasze przetwórnie i łancuch sprzedawców. Ciekawe, że na stacjach sieci STAR, należącej do Orlenu ceny oscylują około 0,95 Euro, co przy obecnym kursie Euro daje cenę niższą niż w Polsce. I taka jest polityka naszych gigantów paliwowych - rżnąć biednego Polaka ile się da.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.