mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ceny paliw w górę - minimum o 20 gr.

Ceny paliw w górę - minimum o 20 gr.

Minimum o 20 gr więcej. Tyle mogą płacić kierowcy w Polsce już niebawem za litr benzyny lub oleju napędowego. Unia Europejska i krajowy resort finansów szykują podwyżki - donosi Dziennik Gazeta Prawna (DGP).

Ceny paliw w górę - minimum o 20 gr.
Według gazety Unia Europejska zdecydowała się wprowadzić tzw. system certyfikacji biokomponentów, uszlachetniających benzynę oraz olej napędowy. Ustawa będzie obowiązywać od grudnia 2010 roku, a za system zapłacą kierowcy, płacąc na stacjach benzynowych minimum kilka groszy na litrze surowca. Wejście przepisu jest już przesądzone - akcentuje prasa.Złe wieści dla kierowców w Polsce płyną także z Ministerstwa Finansów. DGP informuje w tym przypadku o możliwości likwidacji ulg akcyzowych od biopaliw. Taka decyzja może odbić się wzrostem cen na stacjach nawet o 15 gr.
Tematy w artykule: paliwa ceny paliw podatek

Podobne wiadomości:

Niemcy chcą znieść podatek od elektrycznych aut

Niemcy chcą znieść podatek od elektrycznych...

Aktualności 2016-04-22

Komentuj:

~antek 2010-06-23

nie mogę się nie zgodzić. PO to najgorsza partia w ciągu ostatnich 20 lat. Gorsza nawet niż SLD i LID. Tyle ile rzeczy popsuli, to glowa mała. Do tego złodziejstwo (np. afera hazardowa)

~Zyg 2010-06-22

Dlatego trzeba im podziękować, im później odejdą tym gorzej dla Polski

~roman 2010-06-12

kolega ma racje PO do bani pokazali co potrafia pomyslcie ile placi osoba ktora ma 80 litrowy zbiornik paliwa gadaja ze wszystko tanieje a jest odwrotnie

~dziod 2010-06-11

jak masz paplać polityczny bełkot to lepiej się w ogóle nie odzywaj, do pracy! damy radę

~Komuchy z PO lecą sobie w kulki 2010-06-11

Komunistyczna Platforma Obiboków śpi na kasie, a społeczeństwo cierpi. Benzyna za ponad 5 zł / litr to granda! Ale chcieliście postkomunistów to macie....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.