mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Certyfikat "Zero odpadów na składowiska" dla DAF

Certyfikat "Zero odpadów na składowiska" dla DAF

Pod koniec stycznia 2009 r. firma DAF Trucks N.V. uzyskała oficjalne zaświadczenie wydane przez firmę Lloyd’s Register Netherlands, potwierdzające, że ilość odpadów oddawanych przez firmę DAF na składowiska została ograniczona do zera. Osiągnięcie to umacnia wiodącą pozycję holenderskiego producenta samochodów ciężarowych w dziedzinie ochrony środowiska.

Certyfikat
W czerwcu 1998 r. firma DAF, jako jeden z pierwszych producentów samochodów ciężarowych na świecie, uzyskała certyfikat potwierdzający zgodność systemu ekozarządzania z normą ISO 14001.DAF Trucks N.V. jest również pierwszą firmą, na wniosek której firma Lloyd’s Register sprawdziła i pozytywnie oceniła realizację strategii „Zero odpadów na składowiska”, a następnie potwierdziła ten fakt oficjalnym zaświadczeniem. Realizując zasady tej strategii, firma DAF zaprzestała oddawania odpadów na składowiska i poddaje je dalszemu przetwarzaniu. Wszystkie odpady poddawane są procesowi recyklingu, a następnie wykorzystywane jako surowce, materiały budowlane lub źródło energii w procesie spalania. Strategia poddana ocenie przez firmę Lloyd’s Register jest realizowana od 1 października 2008 r. w zakładach produkcyjnych DAF w Holandii i Belgii.

Aby zrealizować strategię „Zero odpadów na składowiska”, przeprowadzono analizę powstawania odpadów i we współpracy z partnerskimi firmami, specjalizującymi się w dziedzinie zagospodarowania odpadów, opracowano kilka alternatywnych rozwiązań opierających się na ponownym wykorzystaniu lub recyklingu. Na przykład pozostałości farb z wydziałów lakierniczych wykorzystywane są w przemyśle cementowym. Powstający także w lakierniach tzw. placek filtracyjny (o dużej zawartości wapna) trafia do zakładów produkujących materiały budowlane dla górnictwa. Odpady z procesu śrutowania są wykorzystywane do produkcji bloczków betonowych.

„Realizując strategię „Zero odpadów na składowiska” firma DAF chce w jeszcze większym stopniu zmniejszyć obciążenie dla środowiska naturalnego. Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii ochrony środowiska i prowadzenia działalności w sposób, który nie narusza równowagi ekologicznej” – powiedział Pieter de Grauw, członek zarządu firmy DAF i jednocześnie dyrektor operacyjny, odpowiedzialny za ochronę środowiska, odbierając certyfikat „Zero odpadów na składowiska” przyznany przez firmę Lloyd’s Register.
Tematy w artykule: DAF ciężarowe

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

VAT można jednak odliczać!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.