mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Certyfikat dla Viano

Certyfikat dla Viano

Zmodyfikowane łóżko dachowe, montowane w modelu Mercedes-Benz Viano Marco Polo, dostępne także w Viano Fun, otrzymało niedawno certyfikat dla produktów przyjaznych dla kręgosłupa niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR).

AGR przyznaje ten certyfikat produktom, które dowiodły przed niezależną komisją testującą, że naprawdę chronią kręgosłup użytkownika.

Dachowe łóżko, które zdobyło certyfikat AGR, zostało niedawno pod kilkoma względami zmodyfikowane. Przede wszystkim, połączenie pomiędzy częścią ruchomą a stałą zostało przesunięte dalej od bioder śpiących osób. Po drugie, zmieniono materac i jego ramę.

Podstawa materaca została zaprojektowana na nowo. Składa się z oddzielnych elastycznych podkładek, zawierających elementy z włókna szklanego, ułożonych na krzyż. Poszczególne sprężyny, umieszczone na podkładkach, pozwalają na dopasowanie łóżka do indywidualnych wymagań. Początkowo uginają się wyjątkowo delikatnie. Otwarta powierzchnia podpory materaca pozwala na jego lepszą wentylację i doskonale zapobiega gromadzeniu się wilgoci, kiedy składany dach jest zamknięty.

Od kwietnia 2005 unowocześnione łóżko o wymiarach 2.010 mm na 1.130 mm będzie montowane jako standard w modelu Viano Marco Polo, oraz jako dodatkowa, płatna opcja w modelu Viano Fun.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic