mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chcemy jeździć na światłach

Chcemy jeździć na światłach

Sześciu na dziesięciu Polaków (60%) uznaje konieczność jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania przez cały rok. Przeciwnego zdania jest 35% badanych.

Chcemy jeździć na światłach
TNS OBOP zbadał opinię Polaków na temat obowiązku korzystania podczas jazdy samochodem ze świateł mijania w ciągu dnia przez cały rok.  Wyniki badania pokazują, że częściej zwolennikami całorocznego używania świateł są kierowcy jeżdżący autem codziennie lub prawie codziennie (64%), a także osoby, które w ogóle nie prowadzą samochodu (65%). Najmniej przekonani do takiego rozwiązania są z kolei kierowcy zasiadający za kółkiem relatywnie rzadziej - kilka razy w miesiącu – w tej grupie niespełna połowa (49%) uznaje konieczność jeżdżenia na światłach przez cały rok.

Polacy dostrzegają pozytywny wpływ używania świateł przez cały rok na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Ponad dwie trzecie Polaków (70%) jest zdania, że takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Przeciwnego zdania jest co czwarty ankietowany (25%).

- Wyniki badania potwierdzają pozytywne nastawienie Polaków do obowiązku jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania w ciągu dnia przez cały rok. Tym samym bezprzedmiotowa staje się, jeszcze niedawno bardzo gorąca, dyskusja polityków na temat słuszności wprowadzonej kiedyś zasady postępowania uczestników ruchu drogowego – komentuje wyniki badania Magdalena Sawińska, Lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.
Tematy w artykule: jazda na światłach

Podobne wiadomości:

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Finanse i prawo 2016-03-18

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich samochodach

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich...

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~antyświatła 2011-01-01

OD 2011 jeździmy bez świateł w dzień.

~bolo 2008-10-28

Chcemy jeździć na światłach ? NIEEEE !!!

~gg 2008-10-27

Zgadzam się z wami w 100%!!!

~gio 2008-10-27

CYT. - Wyniki badania potwierdzają pozytywne nastawienie Polaków do obowiązku jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania w ciągu dnia przez cały rok. A jakie mają być te wyniki badania opinii skoro wcześniej chyba ze dwa lata wszystkie media w Polsce na każdym kroku PRAŁY MÓZGI NAM WSZYSTKIM. Ale są jeszcze tacy którzy myślą samodzielnie i o dziwo znajdują potwierdzenie swego prawidłowego myślenia ZA GRANICĄ. Nasz rząd niestety takiego zrozumienia nie wykazuje, tak jak i chmara POTWIERDZACZY z mediów.

~kol 2008-10-27

Już o tym było, ale lobby producentów żarówek, akumulatorów i osprzętu elektrycznego silników jest u nas zbyt mocne i takie głosy jak poprzednika i innych się nie liczą. Nie mówi się, że np. Austria zrezygnowała już w zeszłym roku z tego durnego obowiązku, ponieważ stwierdzono BRAK REALNEGO wpływu jazdy na światłach na bezpieczeństwo a UDOWODNIONO ZNACZNY, NIEKORZYSTNY WPŁYW na ŚRODOWISKO naturalne. Szczególnie drastycznie pogorszyły się warunki w miastach, gdzie stojące w ciągłych korkach auta z włączonymi światłami zatruwały niepotrzebnie atmosferę !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.