mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chcemy jeździć na światłach

Chcemy jeździć na światłach

Sześciu na dziesięciu Polaków (60%) uznaje konieczność jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania przez cały rok. Przeciwnego zdania jest 35% badanych.

Chcemy jeździć na światłach
TNS OBOP zbadał opinię Polaków na temat obowiązku korzystania podczas jazdy samochodem ze świateł mijania w ciągu dnia przez cały rok.  Wyniki badania pokazują, że częściej zwolennikami całorocznego używania świateł są kierowcy jeżdżący autem codziennie lub prawie codziennie (64%), a także osoby, które w ogóle nie prowadzą samochodu (65%). Najmniej przekonani do takiego rozwiązania są z kolei kierowcy zasiadający za kółkiem relatywnie rzadziej - kilka razy w miesiącu – w tej grupie niespełna połowa (49%) uznaje konieczność jeżdżenia na światłach przez cały rok.

Polacy dostrzegają pozytywny wpływ używania świateł przez cały rok na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Ponad dwie trzecie Polaków (70%) jest zdania, że takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Przeciwnego zdania jest co czwarty ankietowany (25%).

- Wyniki badania potwierdzają pozytywne nastawienie Polaków do obowiązku jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania w ciągu dnia przez cały rok. Tym samym bezprzedmiotowa staje się, jeszcze niedawno bardzo gorąca, dyskusja polityków na temat słuszności wprowadzonej kiedyś zasady postępowania uczestników ruchu drogowego – komentuje wyniki badania Magdalena Sawińska, Lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.
Tematy w artykule: jazda na światłach

Podobne wiadomości:

Ważna dobra widoczność

Ważna dobra widoczność

Technika 2014-01-18

Volvo uchyla rąbek tajemnicy

Volvo uchyla rąbek tajemnicy

Aktualności 2014-08-12

Komentuj:

~antyświatła 2011-01-01

OD 2011 jeździmy bez świateł w dzień.

~bolo 2008-10-28

Chcemy jeździć na światłach ? NIEEEE !!!

~gg 2008-10-27

Zgadzam się z wami w 100%!!!

~gio 2008-10-27

CYT. - Wyniki badania potwierdzają pozytywne nastawienie Polaków do obowiązku jazdy samochodem z włączonymi światłami mijania w ciągu dnia przez cały rok. A jakie mają być te wyniki badania opinii skoro wcześniej chyba ze dwa lata wszystkie media w Polsce na każdym kroku PRAŁY MÓZGI NAM WSZYSTKIM. Ale są jeszcze tacy którzy myślą samodzielnie i o dziwo znajdują potwierdzenie swego prawidłowego myślenia ZA GRANICĄ. Nasz rząd niestety takiego zrozumienia nie wykazuje, tak jak i chmara POTWIERDZACZY z mediów.

~kol 2008-10-27

Już o tym było, ale lobby producentów żarówek, akumulatorów i osprzętu elektrycznego silników jest u nas zbyt mocne i takie głosy jak poprzednika i innych się nie liczą. Nie mówi się, że np. Austria zrezygnowała już w zeszłym roku z tego durnego obowiązku, ponieważ stwierdzono BRAK REALNEGO wpływu jazdy na światłach na bezpieczeństwo a UDOWODNIONO ZNACZNY, NIEKORZYSTNY WPŁYW na ŚRODOWISKO naturalne. Szczególnie drastycznie pogorszyły się warunki w miastach, gdzie stojące w ciągłych korkach auta z włączonymi światłami zatruwały niepotrzebnie atmosferę !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando