mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chcesz kupić Volvo XC60? Będziesz miał zniżki

Chcesz kupić Volvo XC60? Będziesz miał zniżki

System City Safety wdrożony Volvo, który dostępny będzie w standardowej wersji nowego Volvo XC60 zmniejsza ryzyko wystąpienia kolizji w warunkach miejskich. W odpowiedzi na to firmy ubezpieczeniowe na całym świecie wprowadziły na wielu rynkach preferencyjne składki dla użytkowników tego modelu.

Chcesz kupić Volvo XC60? Będziesz miał zniżki
W Polsce kierowcy Volvo XC60 ubezpieczający się w firmie Allianz będą mogli skorzystać z dodatkowej ulgi na ubezpieczenia, w wysokości od 12,5 % do ponad dwudziestu procent w zależności od miejsca zamieszkania i posiadanych zniżek. Ubezpieczenie Volvo XC60 w Allianz dostępne jest już od 2,6% wartości samochodu.


Sam system "City Safety" gwarantuje korzyści wszystkim zainteresowanym stronom. Ryzyko urazu kręgosłupa szyjnego pasażerów siedzących z przodu samochodu  jest zmniejszone lub nawet całkowicie zniwelowane.  "Co więcej, system może też ograniczyć (a w niektórych przypadkach nawet całkowicie wyeliminować) koszty naprawy obu aut” – podkreśla Anders Eugensson, ekspert ds. bezpieczeństwa w Volvo Cars Governmental Affairs.

W przypadku gdy samochód jadący z przodu nagle zahamuje, a City Safety wyczuje, że kolizja jest prawdopodobna, układ przyhamuje, tak by kierowca mógł uniknąć wypadku hamując lub skręcając w innym kierunku. Jeśli jednak system wyczuje, że kolizja jest wysoce prawdopodobna, samochód automatycznie zahamuje. City Safety działa przy prędkościach do 30 km/h. Jeśli różnica prędkości pomiędzy dwoma pojazdami jest mniejsza niż 15 km/h, system może pomóc kierowcy całkowicie uniknąć kolizji. Pomiędzy prędkościami 15 a 30 km/h układ koncentruje się na maksymalnym ograniczeniu szybkości jazdy przed zderzeniem.

System monitoruje ruch przed samochodem przy pomocy optycznego radaru wbudowanego w górną część przedniej szyby na wysokości wstecznego lusterka. Może monitorować zachowanie pojazdów znajdujących się do 6 metrów przed sobą. City Safety działa przy prędkościach do 30 km/h. Jest zaprogramowany na reakcję jeśli auto z przodu stoi lub porusza się w tym samym co układ kierunku.

Na podstawie dystansu pomiędzy autem z przodu a samochodem z wbudowanym systemem, City Safety dokonuje obliczeń 50 razy na sekundę. Daje mu to możliwość określenia jaka siłą jest niezbędna do zapobieżenia wypadkowi. Jeżeli obliczona siła hamowania jest większa niż stosowana przez kierowcę, wówczas system uznaje kolizję za wysoce prawdopodobną. W takim przypadku City Safety pomaga zapobiec kolizji lub ograniczyć jej skutki poprzez automatyczną aktywację hamulców samochodu lub zamknięcie przepustnicy.

Instytuty bezpieczeństwa oraz władze, takie jak Thatcham (Wielka Brytania) i IIHS (Insurance Institute for Highway Safety, Stany Zjednoczone) organizują seminaria dla firm ubezpieczeniowych na całym świecie. Służą one pokazaniu, że system City Safety będący w standardowym wyposażeniu Volvo XC60 może ograniczyć liczbę obrażeń ciała oraz uszkodzeń mienia, będących efektem zderzeń przy niskiej prędkości. To zaś oznacza niższe koszty dla klientów oraz firm ubezpieczeniowych. Kilkanaście firm ubezpieczeniowych na całym świecie już doceniło pozytywne efekty zapewniane przez City Safety. W Polsce jest to firma Allianz.

System City Safety w lutym tego roku otrzymał nagrodę „British Fleet World Honours Awards 2008” za technologię, a także amerykańską nagrodę „Traffic Safety Achievement Award” podczas tegorocznego sympozjum poświęconego bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 163 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Tematy w artykule: XC60

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.