mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chciała kupić prawko - oszukali ją

Chciała kupić prawko - oszukali ją

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w Internecie oferował możliwość kupienia prawa jazdy na wszystkie kategorie bez zdawania egzaminów. Jedną z osób, która skusiła się na wymarzone „prawko”, była 20-latka ze Szczytna. Kobieta za dokument zapłaciła 2.200 złotych.

Parę dni temu około godziny 11.00 do komendy policji w Szczytnie zgłosiła się 20-letnia mieszkanka tego miasta. Kobieta opowiedziała policjantom, jak została oszukana. Około tygodnia temu dowiedziała się, że przez Internet można kupić prawo jazdy. Na jednej ze stron w sieci znalazła ogłoszenie „załatwię prawo jazdy przez urząd, legalnie, wszystkie kategorie, bez zdawania egzaminów”.

20-latka skusiła się. Mężczyzna poprosił, aby klientka wysłała mu kopię dowodu osobistego. Kobieta za dokument miała zapłacić przy odbiorze - 2.200 złotych. Kiedy 20-latka otworzyła paczkę, za którą zapłaciła, bardzo się zdziwiła. Zamiast wymarzonego „prawka”, otrzymała gazetę. Policjanci szybko zareagowali i zdążyli odzyskać zainwestowane przez kobietę pieniądze.

Trwają czynności, które mają doprowadzić policjantów do sprawcy oszustwa. Jeżeli okaże się, że mężczyzna jest winny przestępstwa, to grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypomnieli także pokrzywdzonej mieszkance Szczytna o legalnej drodze zdobycia uprawnień do kierowania autem i konsekwencjach z tego wynikających – wiedzy, umiejętności, a także bezpieczeństwie na drodze. Ewentualne używanie prawa jazdy zdobytego przez Internet może spowodować, że zamiast egzaminacyjnego stresu, nielegalny kierowca usłyszy zarzuty i wyrok skazujący na kilka lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

WPR 05058 - do zapamiętania

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~elkadenka 2017-04-13

I jeździ taki głąb bez prawka teraz. Gratulacje!

~VoctoP 2017-03-31

Bo często oszukują... niestety, znajomy sie kiedys pomylil, kupil z niepewnej strony i wyszlo tak ,ze stracil 600zl... Ja kupuje z pewnych stron, typu fastidcard com i jestem zadowolony od 2 lat :)

~JahJahPrezydent 2017-02-27

Może kupowała ze złego źródła :) Ja kupuję prawka kolekcjonarne z fastidcard com i wszystko jest spoko :) Za każdym razem dostaję super jakości kolekcjonerki :)

Aska85 2015-04-07

Kupowanie prawka to największa głupota. A jak później będzie wypadek spowodowany przez taką osobę to dopiero może będą jakieś wyrzuty sumienia. Jak zdamy to miejmy prawko jak nie to nie.

~Gregorij 2015-03-12

Dobry Dzień, pomagam zdobyć uprawnienia na wszelkie kategorie na Ukrainie. (oraz inne dokumenty) Z wpisami i meldunkiem. Pracuję u naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Dlatego jest możliwość osobiście u mnie w Urzędzie odebrać dokumenty. Płatne przy odbiorze - BEZ ZALICZEK. Załatwiam sprawy urzędowe. +48 661 766 773 / +38 (0) 93 899 12 41 / prawkoukraina@mail. ru

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.