mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chciała kupić prawko - oszukali ją

Chciała kupić prawko - oszukali ją

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w Internecie oferował możliwość kupienia prawa jazdy na wszystkie kategorie bez zdawania egzaminów. Jedną z osób, która skusiła się na wymarzone „prawko”, była 20-latka ze Szczytna. Kobieta za dokument zapłaciła 2.200 złotych.

Parę dni temu około godziny 11.00 do komendy policji w Szczytnie zgłosiła się 20-letnia mieszkanka tego miasta. Kobieta opowiedziała policjantom, jak została oszukana. Około tygodnia temu dowiedziała się, że przez Internet można kupić prawo jazdy. Na jednej ze stron w sieci znalazła ogłoszenie „załatwię prawo jazdy przez urząd, legalnie, wszystkie kategorie, bez zdawania egzaminów”.

20-latka skusiła się. Mężczyzna poprosił, aby klientka wysłała mu kopię dowodu osobistego. Kobieta za dokument miała zapłacić przy odbiorze - 2.200 złotych. Kiedy 20-latka otworzyła paczkę, za którą zapłaciła, bardzo się zdziwiła. Zamiast wymarzonego „prawka”, otrzymała gazetę. Policjanci szybko zareagowali i zdążyli odzyskać zainwestowane przez kobietę pieniądze.

Trwają czynności, które mają doprowadzić policjantów do sprawcy oszustwa. Jeżeli okaże się, że mężczyzna jest winny przestępstwa, to grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypomnieli także pokrzywdzonej mieszkance Szczytna o legalnej drodze zdobycia uprawnień do kierowania autem i konsekwencjach z tego wynikających – wiedzy, umiejętności, a także bezpieczeństwie na drodze. Ewentualne używanie prawa jazdy zdobytego przez Internet może spowodować, że zamiast egzaminacyjnego stresu, nielegalny kierowca usłyszy zarzuty i wyrok skazujący na kilka lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Komentuj:

~JahJahPrezydent 2017-02-27

Może kupowała ze złego źródła :) Ja kupuję prawka kolekcjonarne z fastidcard com i wszystko jest spoko :) Za każdym razem dostaję super jakości kolekcjonerki :)

Aska85 2015-04-07

Kupowanie prawka to największa głupota. A jak później będzie wypadek spowodowany przez taką osobę to dopiero może będą jakieś wyrzuty sumienia. Jak zdamy to miejmy prawko jak nie to nie.

~Gregorij 2015-03-12

Dobry Dzień, pomagam zdobyć uprawnienia na wszelkie kategorie na Ukrainie. (oraz inne dokumenty) Z wpisami i meldunkiem. Pracuję u naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Dlatego jest możliwość osobiście u mnie w Urzędzie odebrać dokumenty. Płatne przy odbiorze - BEZ ZALICZEK. Załatwiam sprawy urzędowe. +48 661 766 773 / +38 (0) 93 899 12 41 / prawkoukraina@mail. ru

~Natan 2015-01-07

Dobry Dzień, jestem Natan i prowadzę kursy na prawo jazdy we Lwowie na Ukrainie. Pomagam przy zdobyciu uprawnień na wszelkie kategorie oraz innych dokumentów. Jest możliwość osobiście odebrać dokument w urzędzie z wpisem i zameldowaniem. Zapewniam hotel oraz formalności z ewentualną wymianą. NIE POBIERAM ŻADNYCH ZALICZEK ! Płatne Przy Odbiorze ! UA: +38 093-833-845-291 PL: +48 695-173-171 mail: natanprawko@mail.ru

kusior 2014-07-18

I tu widać jak nasze prawo źle działa. Kobieta za próbę kupienia powinna też zostać ukarana, w końcu chciała złamać prawo, jednak no cóz... miała pecha... Tak samo jak nie rozumiem, dlaczego kobieta, która się zdecyduje na nielegalną aborcję nie ponosi za nią kary, tylko lekarz, który ją wykonał, ale to już trochę inny temat. Dziwne mamy to prawo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.