mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chery dla Chryslera

Chery dla Chryslera

Chińska firma motoryzacyjna Chery Automobile być może będzie produkować małe samochody dla Chrysler Group, z przeznaczeniem na rynki międzynarodowe.

Jak na razie jest dużo więcej niewiadomych dotyczących ewentualnej współpracy obu firm. Przede wszystkim przedstawiciele obu koncernów nie chcą potwierdzić tych spekulacji, być może więcej będzie wiadome po dzisiejszym (05.05.) spotkaniu strony chińskiej i amerykańskiej w Detroit.

O poszukiwaniu partnera przez Chrysler Group, który wspomógłby produkcję najmniejszych aut, wiadomo już od dawna. Eric Ridenour, jeden z dyrektorów Chrysler Group, potwierdził, iż pod uwagę są brane trzy firmy motoryzacyjne. W marcu Tom LaSorda, dyrektor zarządzający konceru, jako jednego z kandydatów wymienił niemieckiego Volkswagena, jednak potwierdził, iż w kręgu zainteresowań są także inne firmy z Europy i Azji.

W przypadku ewentualnego wyboru firmy Chery na partnera, pojawiają się dodatkowe niewiadome. Ponieważ w przyszłym roku chińska firma zamierza wejść właśnie na rynek amerykański, jako pierwszy producent z Chin, to prawdopodobnie produkowane przez nią samochody sprzedawane pod marką Chrysler lub Dodge nie byłyby oferowane w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo także, czy trafiłyby na rynek europejski. Podczas marcowych targów genewskich pokazany został bowiem mały koncepcyjny Dodge Hornet, mniejszy od najmniejszego w gamie koncernu modelu Dodge Caliber, który jeszcze w tym roku pojawi się w europejskich salonach sprzedaży.

O planach współpracy z jednym z chińskich producentów wiadomo już od ubiegłego roku. Taką zapowiedź usłyszeliśmy podczas wystawy samochodowej w Szanghaju. DaimlerChrysler współpracuje już od dłuższego czasu z Beijing Automobile Industry Corp., jednak wspólnie wytwarzane są duże SUV-y, a od niedawna również Mercedes klasa E. Firma ta nie ma doświadczeń przy projektowaniu i produkcji małych aut, z czego słynie głównie koncern Chery.

Chery jest dość małą, ale szybko rozwijającą się firmą będącą własnością chińskiego rządu. W zeszłym roku liczba sprzedanych samochodów wyniosła 189.158 sztuk, podczas gdy rok wcześniej o ponad 50% mniej (86.567 szt.)

Tematy w artykule: Chery

Podobne wiadomości:

Chery planuje ekspansję w Europie

Chery planuje ekspansję w Europie

Aktualności 2017-08-17

Chiński SUV już prawie gotowy

Chiński SUV już prawie gotowy

Premiery 2013-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando