mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Na tegorocznych targach we Frankfurcie nie zabrakło chińskich potentatów z branży motoryzacyjnej. Koncern Chery Automobile przedstawił swoje propozycje dla klientów ze Starego Kontynentu.

Chery wprowadza markę Exeed do Europy

Na frankfurckich halach zadebiutowały dwa nowe auta od chińskiego producenta. Koncern Chery z myślą o Europie stworzył markę Exeed, a jedną z premier jest crossover TX. Producent podaje, że auto jest już bliskie wersji produkcyjnej.O nowej marce nie wiemy zbyt wiele, ale logo delikatnie przywołuje skojarzenia z Infiniti. W ofercie marki pojawią się samochody hybrydowe typu plug-in oraz wersje z napędem elektrycznym. Drugi model prezentowany na targach to koncepcyjny Chery Tiggo Coupe, który miał już premierę na chińskim salonie.

To kolejne podejście chińskiego koncernu do Europy. Warto wspomnieć o marce Qoros, która zadebiutowała kilka miesięcy temu, a powstała przy udziale izraelskiego holdingu. Jednak ta współpraca nie układa się korzystnie i włodarze Chery Automobile cały czas szukają nowych możliwości zdobycia Starego Kontynentu. Chińczycy liczą na kooperację z europejskimi podmiotami, oferując uruchomienie europejskich centrów stylistycznych i badawczo-rozwojowych, które będą wspierane przez chińską centralę.

Powoli w niepamięć odchodzą czasu, gdy duże koncerny motoryzacyjne z Chin bezwstydnie kopiowały zachodnie konstrukcje. Marka Chery miała swego czasu zatargi z koncernem General Motors, a konkretenie chodziło o kopię Chevroleta Matiza sprzedawanego jako Chery QQ3.

Tematy w artykule: Chery Chery Automobile

Podobne wiadomości:

Jaguar Land Rover znalazł partnera w Chinach

Jaguar Land Rover znalazł partnera w Chinach

Aktualności 2012-03-21

Chiński SUV już prawie gotowy

Chiński SUV już prawie gotowy

Premiery 2013-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Współpraca Huawei i Audi w dziedzinie automatycznej jazdy
Podczas konferencji Huawei Connect 2018 firmy Huawei i Audi przedstawiły swoje plany współpracy w dziedzinie inteligentnych pojazdów podłączonych do internetu (ICV – inteligent connected vehicles), prezentując nowe Audi Q7 jako demonstrację nowoczesnej technologii.