mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet: Cel sprzedażowy - 300 000

Chevrolet: Cel sprzedażowy - 300 000

Należący do koncernu GM, Chevrolet stawia sobie wysoko poprzeczkę. Do 2007 roku firma zamierza sprzedać w Europie 300 tys. samochodów - to niemal trzykrotnie więcej niż przed czterema laty. Wszystkie oferowane samochody produkowane będą w Korei Południowej.

Chevrolet: Cel sprzedażowy - 300 000

W osiągnięciu wyniku pomóc ma nowy model Epica, który ma być konkurentem dla innych marek w segmencie aut dużych. Jak mówi Wayne Brannon, dyrektor Chevrolet Europe: „Chevrolet ma spore oczekiwania w stosunku do europejskiego rynku, mam nadzieję, że dzięki współpracy z GM Daewoo uda nam się osiągnąć zamierzone cele.”

Chevrolet jest topową marką koncernu General Motors w Stanach Zjednoczonych. Tylko w zeszłym roku producent sprzedał na amerykańskim rynku aż 2,65 miliona samochodów. Jak na razie w Europie oferowane będą pojazdy budowane w Korei, a ewentualne wprowadzenie na rynek europejski modeli wytworzonych w Ameryce Północnej nastąpi najwcześniej w 2009 roku.

Brannon powiedział także, że GM zrezygnowała z planów importowania do Europy modelu Chevrolet HHR. „Bardzo chcielibyśmy aby HHR pojawił się w Europie jednak na razie jest to niemożliwe. Za późno zaangażowaliśmy się w ten projekt i aby móc wprowadzić auto na rynek musielibyśmy zmienić częściowo jego parametry homologacyjne i standardy emisji spalin” – mówi Wayne Brannon. „W programie jak na razie są tylko auta budowane w Koreii” – dodaje na koniec szef Chevrolet Europe.

Chevrolet od dłuższego czasu pnie się do góry po drabince posiadania procentowego udziału w rynku. W 2005 roku  firma sprzedała w tej dywizji 240 500 samochodów zaliczając tym samym wzrost sprzedaży aż o 26,5 procent w stosunku do roku 2004. Był to również moment w którym Chevrolet uzyskał 1 procent udziału rynku samochodowego w Europie. W tym roku Chevrolet będzie oferował na Starym Kontynencie trzy dodatkowe modele: Aveo, SUV’a Captiva i dużego sedana Epica, który w Koreii sprzedawany jest pod nazwą Tosca.

Czytaj także:

Chevrolet T2X już w Europie 2006-01-13

Epica następcą Evandy 2006-01-11

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic