Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Cruze będzie produkowany w Polsce?!

Chevrolet Cruze będzie produkowany w Polsce?!

Wczoraj media obiegła informacja, która sugeruje, że Chevrolet Cruze od 2014 roku miałby powstawać w należącej do General Motors fabryce w Gliwicach!

Chevrolet Cruze będzie produkowany w Polsce?!
W czwartek niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung poinformowała, że produkcja Chevroleta Cruza od przyszłego roku miałaby rozpocząć się w Polsce. Od razu gazeta podaje, że samochód miałby być montowany w fabryce, w której powstaje Opel Astra, czyli w Gliwicach. Już wcześniej GM informowało, że zamierza przenieść produkcje Cruze'a poza Korę Południową.

Pomysł przeniesienia produkcji do Gliwic pojawił się już w 2012 roku, kiedy to prowadzono rozmowy z przedstawicielami w Europie. Jednak związki zawodowe z Korei zagroziły "wojną". Gliwicka fabryka to najlepsze rozwiązanie dla Chevroleta, aby przenieść produkcję Cruze'a do Europy. Cruze mógłby powstawać na tej samej linii montażowej co Astra, z którą jest spokrewniony, co maksymalnie zmniejszyłoby koszty przenosin.

"Nie została jak na razie podjęta decyzja, gdzie będzie produkowana następna generacja Cruze'a", takie stanowisko przedstawił rzecznik prasowy Chevrolet Europe. Bardzo możliwe, że jak na razie jest za wcześnie, by Chevrolet mógł oficjalnie ogłosić przeniesie produkcji Cruze'a do Polski.

Podobne wiadomości:

Opel Mokka X – facelifting wyjadacza segmentu

Opel Mokka X – facelifting wyjadacza segmentu

Premiery 2016-02-05

Opel GT Concept - powrót sportowego Opla

Opel GT Concept - powrót sportowego Opla

Aktualności 2016-01-15

Komentuj:

~być albo nie być 2013-06-18

a skonczy się na pierdzeniu, takie gadanie w tej chwili nie ma żadengo sensu, zapewne decyzja nie została jeszcze podjęta

~diler Chevroleta 2013-06-14

wg oficjalnego stanowiska GM następna geneeracja Cruza nie będzie produkowana już w Korei, to wszystko co zostało powiedziane - nie wiadomo nawet czy ten model będzie wytwarzany w Europie, a jeśli nawet, to jest kilka europejskich fabryk GM które wchodzą w rachubę. Tak więc pisanie o produkcji Cruza w Gliwicach to jest gdybanie, jeśli nie wróżenie z fusów., Oczywiście fajnie by było, no ale droga do tego bardzo daleka

~kojti 2013-06-14

To świetna wiadomość dla tego świetnego auta. Oby się spełniła.

~apsik 2013-06-14

GM osttanio zamknął fabryke w Bochum zdaje się, to teraz, by udobruchać niemieckie związki zawodowe, produkcje Cruza da którejś niemieckiej fabryce, być może właśnie tej w Bochum

~hrehre 2013-06-14

jestem za, oby nie była to tylko zwykła kaczka dziennikarska

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Clio RS 220 Trophy najszybsze
Renault Clio RS 220 Trophy najszybsze
Mamy nowego rekordzistę na Nurburgringu w kategorii małych hatchbacków. Jest nim nowe Renault Clio RS 220 Trophy, które właśnie pobiło rekord.