mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Cruze najbezpieczniejszy!

Chevrolet Cruze najbezpieczniejszy!

Pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP już zasługuje na słowa uznania. Chevrolet Cruze uzyskał jednak najlepszy w historii crash-testów przeprowadzanych przez Euro NCAP wynik w testach zderzeń czołowych i bocznych.

Chevrolet Cruze najbezpieczniejszy!
Łącznie, we wszystkie kryteriach testów Euro NCAP Chevrolet Cruze zdobył 79 na 100 możliwych do uzyskania punktów, co czyni z niego jeden z najbezpieczniejszych modeli samochodów osobowych. Cruze osiągnął 96-procentowy wynik w ochronie bezpieczeństwa pasażera, pobijając m.in. wszystkie testowane marki z segmentu premium, co z kolei czyni go tegorocznym liderem.

Kompaktowy sedan Chevroleta otrzymał 16 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzenia przedniego i 8 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzenia bocznego z ruchomą i odkształcającą się barierą. Cruze jest pierwszym samochodem osobowym, jaki otrzymał maksymalną, możliwą do zdobycia liczbę punktów w obu tych testach od czasu rozpoczęcia publikacji z testów zderzeniowych Euro NCAP w roku 1997.

Niezależna europejska organizacja przyznała również nowemu, kompaktowemu sedanowi Chevroleta wysokie 7,3 na 8 możliwych do zdobycia punktów w teście zderzeniowym ze słupem, co wskazuje na to, iż wzmocniony szkielet boczny modelu Cruze przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji bocznych. Zagłówki zastosowane w modelu Cruze zostały odpowiednio umieszczone tak, aby ograniczyć możliwość obrażeń powodowanych w przypadku kolizji tylnych. W wyniki przeprowadzonych testów, modelowi Cruze przyznano również wysokie noty w zakresie bezpieczeństwa dzieci i pieszych.

Już wcześniej Cruze uzyskał najlepsze w swojej klasie pięć gwiazdek za bezpieczeństwo w testach Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) przeprowadzanych w Australii oraz w testach Chinese New Car Assessment Program (C-NCAP) przeprowadzanych w Chinach.

Chevrolet Cruze wchodzi w skład nowej rodziny niewielkich, kompaktowych i średniej wielkości modeli Chevroleta, wprowadzanych obecnie na rynki całego świata. Jest lub będzie on wytwarzany w Korei, Rosji i USA, a sprzedawany w ponad 130 krajach na całym świecie.

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Mikrosamochody oblały testy zderzeniowe

Mikrosamochody oblały testy zderzeniowe

Aktualności 2016-04-25

Komentuj:

~testy zderzeniowe zaostrzono właśnie 2010-02-02

Głuypoty tu gość wypisuje że zanizone są testy :) Jak wiaterek zawieje... Cruze ma 5 gwiazdek najwyższa nota to po co porównywać jak inne i w mniejszej (zakładająć) skali mają mniej gwiazdek. Daewoo??? Ludzie to tak jakby na Fiata Panda mówć że to FSO bo kiedyś tak było. Żenada

~Greg12 2009-11-26

Jakiś rok temu zmienili zasady punktowania testów i od tej pory wyniki są lepsze. Dal przykładu Civic miał 4 gwiazdki, a teraz bez żadnych zmian konstrukcyjnych 5 gwiazdek. Po prostu byt kształtuje świadomość "oceniających".

~feroq 2009-11-25

Świetnie, więc pewnie koleś w takim aucie będzie na pewno tym o większych szansach przy zderzeniu z Audi Q7 albo Toyotą Land Cruiser V8...

~Arek 2009-11-25

Cruze to bardziej Opel niż daewoo.

~szymon555 2009-11-25

no proszę, jak to się dełu zmieniło

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando