mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet... Ke Mai Luo

Chevrolet... Ke Mai Luo

W przyszłym miesiącu na targach samochodowych w Shanghaiu, Chevrolet pokaże model Camaro w wersji przeznaczonej na rynek chiński.

Chevrolet... Ke Mai Luo
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Camaro nie będzie się nazywać Camaro, tylko... Ke Mai Luo. Firma nie podała żadnych konkretnych wyjaśnień, także tych dotyczących znaczenia chińskiej nazwy - nawet Google w tej sytuacji nie pomogą, podobnie jak słowniki.

Auto z 3,6 litrowym silnikiem V6 będzie kosztować minimalnie 76.400 dolarów (ok. 217.800zł), czyli ponad trzy razy więcej niż identyczna wersja Camaro w USA (22.680 dolarów).

Chevrolet napisał w oświadczeniu, że chiński rynek luksusowych samochodów sportowych rośnie - w samym 2010 roku powiększył się aż o 141%. - W tej chwili, ten segment zdominowany jest przez europejskie samochody. Camaro z muskularną stylistyką będzie pewną nowością - stwierdzili ludzie z General Motors.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~Sinolog amator 2011-03-23

"Ke Mai Luo" nie oznacza nic konkretnego w jezyku Chinskim. To po prostu fonetyczny odpowiednik "Camaro" w standardowym jezyku mandarynskim. To troche tak jakby w Polsce zmienic nazwe sklepow "Carrefour" na "Ker Fur" bo taki jest fonetyczny zapis w jezyku Polskim poprawnej nazwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross