mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet... Ke Mai Luo

Chevrolet... Ke Mai Luo

W przyszłym miesiącu na targach samochodowych w Shanghaiu, Chevrolet pokaże model Camaro w wersji przeznaczonej na rynek chiński.

Chevrolet... Ke Mai Luo
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Camaro nie będzie się nazywać Camaro, tylko... Ke Mai Luo. Firma nie podała żadnych konkretnych wyjaśnień, także tych dotyczących znaczenia chińskiej nazwy - nawet Google w tej sytuacji nie pomogą, podobnie jak słowniki.

Auto z 3,6 litrowym silnikiem V6 będzie kosztować minimalnie 76.400 dolarów (ok. 217.800zł), czyli ponad trzy razy więcej niż identyczna wersja Camaro w USA (22.680 dolarów).

Chevrolet napisał w oświadczeniu, że chiński rynek luksusowych samochodów sportowych rośnie - w samym 2010 roku powiększył się aż o 141%. - W tej chwili, ten segment zdominowany jest przez europejskie samochody. Camaro z muskularną stylistyką będzie pewną nowością - stwierdzili ludzie z General Motors.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Captiva – nowe ciało, nowy duch

auto motor i sport 0000-00-00

Wydajniejsze i bardziej oszczędne silniki, dopracowane wnętrze oraz unowocześniona sylwetka i niższa cena mają wystrzelić Chevroleta Captivę w górne rejony statystyk sprzedaży.

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~Sinolog amator 2011-03-23

"Ke Mai Luo" nie oznacza nic konkretnego w jezyku Chinskim. To po prostu fonetyczny odpowiednik "Camaro" w standardowym jezyku mandarynskim. To troche tak jakby w Polsce zmienic nazwe sklepow "Carrefour" na "Ker Fur" bo taki jest fonetyczny zapis w jezyku Polskim poprawnej nazwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.