mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Volt Samochodem Roku 2012

Chevrolet Volt Samochodem Roku 2012

Założyciel marki Chevrolet, Luis Chevrolet, gdyby żył, zapewne byłby dumny z tego sukcesu. Głównie dlatego, że model Volt otrzymał tytuł "Samochód Roku 2012" w Szwajcarii. To właśnie z tego kraju pochodzi człowiek, który stworzył amerykańską markę, należącą obecnie do GM.

Chevrolet Volt Samochodem Roku 2012
W Chevrolecie mogą być podwójnie dumni. Wszystko dlatego, że tytuł "Samochodu Roku" w Szwajcarii został przyznany po raz pierwszy w historii. Jury konkursu składało się z 11 ekspertów w dziedzinie motoryzacji, wśród których znalazły się takie postacie, jak były kierowca Formuły 1 Marc Surer czy Simona De Silvestro startująca w IndyCar.

„Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy prestiżową nagrodę Samochodu Roku w Szwajcarii, ojczyźnie Louis Chevroleta”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. Dla Chevroleta Volta to kolejne wyróżnienie. W tym roku model ten otrzymał również m.in. nagrodę za Najbardziej Ekologiczny Samochód Roku 2011 (World Green Car Of The Year 2011). Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenie związane z problem dotyczącym płonących baterii w Volcie jest to bardzo pozytywny sygnał zarówno dla marki jak i potencjalnych klientów.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.