mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Volt już nagrodzony

Chevrolet Volt już nagrodzony

Choć jeszcze nie trafił do sprzedaży, już zbiera pierwsze nagrody. Chevrolet Volt zdobył za swą innowacyjną technologię pierwszą nagrodę w kategorii rozwiązań przyjaznych środowisku podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacji w Paryżu.

Chevrolet Volt już nagrodzony
W ciągu tych 24 lat na Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacji nagradzane były różne innowacyjne rozwiązania branżowe budzące emocje i pasję. Podczas tegorocznej prezentacji organizatorzy podkreślali fakt, iż obecny kryzys gospodarczy niewątpliwie zmieni nasz sposób postrzegania samochodu i sposób, w jaki go użytkujemy. "Projektanci, konstruktorzy i osoby odpowiedzialne w branży samochodowej za marketing zmuszeni będą odpowiednio zareagować na następujący paradoks: tworzyć pojazd odpowiadający nowym oczekiwaniom i wymaganiom bez jednoczesnego negatywnego wpływu na jego urok" - powiedział Remi Depoix, dyrektor Festiwalu.

Mając te zagadnienia na uwadze członkowie jury w składzie obejmującym przedstawicieli branży, artystów i przedstawicieli mediów, którym przewodniczyli architekt, Jean-Michel Wilmotte, i czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Alain Prost, przyznało Chevroletowi Volt nagrodę "Grand Prix de l'Environnement 2009".

Chevrolet Volt wykorzystuje innowacyjny układ napędowy GM o nazwie Voltec w pojazdach z napędem elektrycznym o zwiększonym zasięgu. W przypadku krótkich przejazdów, do 60 km, Volt wykorzystywać będzie wyłącznie akumulator litowo-jonowy zasilany ze standardowego gniazdka 230 V. W przypadku większych odległości pojazd napędzany będzie prądem generowanym przez niewielki wewnętrzny silnik spalinowy. Koła napędzane są elektrycznie przez cały czas i przy każdej prędkości.

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.