mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Volt kontra upały

Chevrolet Volt kontra upały

W ośrodku testowym General Motors na pustyni w Arizonie konstruktorzy Chevroleta pracują w upale, sprawdzając, jak w takich warunkach będzie sprawował się elektryczny Volt.

Chevrolet Volt został zaprojektowany tak, aby mógł funkcjonować we wszystkich warunkach pogodowych i w praktycznie każdej temperaturze. Jeden z testów, którym jest on poddawany na pustyni w Arizonie, to tzw. Hot Soak Evaluation, czyli ocena wytrzymałości na wysokie temperatury we wnętrzu kabiny, przekraczające nawet 80 st. C.

Konstruktorzy "smażą" Volta na słońcu przez kilka godzin, potem otwierają wszystkie drzwi i okna samochodu, sprawdzają działanie elektronicznych elementów wyposażenia, a następnie zabierają samochód na tor i sprawdzają, czy nie pojawia się skrzypienie lub stukotanie. Ponadto upewniają się, że zamki w drzwiach szczelnie zamykają kabinę, odgradzając ją od gorącego powietrza w czasie, gdy Volt jest chłodzony przy pomocy wydajnej klimatyzacji.

Mimo że Volt nie będzie wyposażony w hak do holowania, zespół konstruktorów regularnie poddaje go testom obciążającym. Używają do tego celu siłomierza, który symuluje jazdę pod górę pod kątem nachylenia od 2 do 10 procent oraz obciąża silnik i podwozie, aby ocenić, jak Volt będzie sobie radził podczas jazdy pod górę w temperaturach przekraczających ok. 40 stopni.

Co więcej, Volt jest poddawany rutynowym testom jazdy miejskiej dwa do trzech razy dziennie. Podczas takich testów akumulator nagrzewany jest dodatkowo energią elektryczną generowaną przez układ kierowniczy, klimatyzację i elektryczne elementy wyposażenia w wyniku cyklicznego używania samochodu. Konstruktorzy sprawdzają, czy nie powstają problemy związane z przegrzaniem.

Wg inżynierów z GM, Volt przeszedł wszystkie powyższe testy wytrzymałości z wynikiem pozytywnym, jednak rygorystyczne testy i oceny wciąż są jeszcze przeprowadzane.

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

~FIAT ALFA LANCIA - pedal gazu :(((((((((((((((( 2010-06-21

I ktos mial czelnosc smiac sie z TOYOTY???? STRACH TYM JECHAC!!! youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=player_embedded

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic