mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Volt na początek tylko w USA

Chevrolet Volt na początek tylko w USA

General Motors ogłosił plany dotyczące wprowadzenia do sprzedaży elektrycznego Volta oraz jego produkcji. Jak na razie mowa jest tylko o rynku amerykańskim.

Chevrolet Volt na początek tylko w USA

Ed Whitacre, prezes i dyrektor wykonawczy General Motors, potwierdził, że początkowo Volt ma zostać wprowadzony na siedem rynków w USA. Jeszcze w tym roku sprzedaż detaliczna rozpocznie się w Kalifornii, Waszyngtonie, Austin (Teksas) i w Nowym Jorku. Egzemplarze Chevroleta Volta trafią do dystrybutorów w Michigan, New Jersey, Connecticut oraz w stanach Teksas i Nowy Jork w pierwszym kwartale 2011 r.

- Możemy wprowadzić Volta na rynki tak różne jak stan Teksas i Nowy Jork, ponieważ model ten sprawdzi się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższych wyjazdach, podczas lata w Austin i zimy na Manhattanie – powiedział Whitacre.

GM ogłosił plany produkcji 10 tysięcy egzemplarzy do końca 2011 r. oraz dodatkowe 30 tysięcy w 2012 r. w zakładzie GM w Detroit-Hamtramck w stanie Michigan. Volt ma być dostępny we wszystkich 50 stanach w 12-18 miesięcy po debiucie rynkowym. Chevrolet planuje dostępność usług serwisowych w tym okresie w autoryzowanych salonach Chevroleta Volta w całym kraju w czasie wprowadzania modelu na rynek.

Chevrolet Volt przejeżdża ok. 60 km jedynie na napędzie elektrycznym, a jego całkowity zasięg wynosi ponad 500 km. Samochód ten jest napędzany elektrycznie w każdym momencie i przy każdej prędkości.

Władze General Motors nie potwierdziły jeszcze oficjalnie, kiedy Volt trafi na inne rynki. Początkowo mówiło się, iż do Europy elektryczny Chevrolet trafi już w 2011 roku. Czy to się potwierdzi, czy może jednak data wprowadzenia tego modelu na Starym Kontynencie przesunie się w czasie - na razie nie wiadomo.


Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?