mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet Volt na początek tylko w USA

Chevrolet Volt na początek tylko w USA

General Motors ogłosił plany dotyczące wprowadzenia do sprzedaży elektrycznego Volta oraz jego produkcji. Jak na razie mowa jest tylko o rynku amerykańskim.

Chevrolet Volt na początek tylko w USA

Ed Whitacre, prezes i dyrektor wykonawczy General Motors, potwierdził, że początkowo Volt ma zostać wprowadzony na siedem rynków w USA. Jeszcze w tym roku sprzedaż detaliczna rozpocznie się w Kalifornii, Waszyngtonie, Austin (Teksas) i w Nowym Jorku. Egzemplarze Chevroleta Volta trafią do dystrybutorów w Michigan, New Jersey, Connecticut oraz w stanach Teksas i Nowy Jork w pierwszym kwartale 2011 r.

- Możemy wprowadzić Volta na rynki tak różne jak stan Teksas i Nowy Jork, ponieważ model ten sprawdzi się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na dłuższych wyjazdach, podczas lata w Austin i zimy na Manhattanie – powiedział Whitacre.

GM ogłosił plany produkcji 10 tysięcy egzemplarzy do końca 2011 r. oraz dodatkowe 30 tysięcy w 2012 r. w zakładzie GM w Detroit-Hamtramck w stanie Michigan. Volt ma być dostępny we wszystkich 50 stanach w 12-18 miesięcy po debiucie rynkowym. Chevrolet planuje dostępność usług serwisowych w tym okresie w autoryzowanych salonach Chevroleta Volta w całym kraju w czasie wprowadzania modelu na rynek.

Chevrolet Volt przejeżdża ok. 60 km jedynie na napędzie elektrycznym, a jego całkowity zasięg wynosi ponad 500 km. Samochód ten jest napędzany elektrycznie w każdym momencie i przy każdej prędkości.

Władze General Motors nie potwierdziły jeszcze oficjalnie, kiedy Volt trafi na inne rynki. Początkowo mówiło się, iż do Europy elektryczny Chevrolet trafi już w 2011 roku. Czy to się potwierdzi, czy może jednak data wprowadzenia tego modelu na Starym Kontynencie przesunie się w czasie - na razie nie wiadomo.


Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic