mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet WTCC Cruze 2009

Chevrolet WTCC Cruze 2009

Podczas Salonu Samochodowego w Bolonii Chevrolet zaprezentował, nowy model Cruze WTCC, który będzie startował w nadchodzącym sezonie w zawodach World Touring Car Championship (WTCC).

Chevrolet WTCC Cruze 2009
Chevrolet Cruze WTCC będzie następcą odnoszącego sukcesy modelu Lacetti, który w latach 2005-2008, czternastokrotnie wygrywał w zawodach WTCC. Cruze WTCC przybrał na wyścigi WTCC w 2009 roku nowe, charakterystyczne barwy.

Wyścigowe barwy Cruze'a WTCC mają na celu podkreślenie nowego języka stylistyki Chevroleta w Europie, wprowadzonego przez wersję miejską Cruze'a i jego wyrazisty styl czterodrzwiowego coupe. Jest to wynik zespołowych starań działów w GM Europe, koordynowanych przez Phillipa Zak, Dyrektora GM Europe ds. Stylistyki Nadwozia, który dodał: "Ponieważ sam jestem fanem wyścigów, uczestnictwo w tym projekcie było dla mnie emocjonującym przeżyciem. Moją główną wskazówką dla zespołu była chęć stworzenia śmiałej, unikalnej i dynamicznej stylizacji, która wyróżni się na torze tak, jak śmiały i dynamiczny Cruze będzie się wyróżniał spośród konkurentów na ulicy. Barwy zespołu są kontynuacją naszej udanej przeszłości. Nowoczesna grafika jest asymetryczna i zaskakująca dzięki geometrycznemu wykonaniu z zaakcentowaną osłoną chłodnicy Chevroleta, która należy do ogólnoświatowego wizerunku Chevroleta. Jestem pewien, że Cruze WTCC z pewnością odda dynamicznego ducha Chevroleta!"

Program wyścigów WTCC stanowi istotny element planu marketingowego Chevroleta Cruze, nowego kompaktowego sedana pokazanego w październiku podczas Paryskiego Salonu Samochodowyego, charakteryzującego się nowoczesną stylistyką i wyjątkową jakością.

Cruze WTCC przechodzi obecnie intensywny program testów i rozwoju, w rękach trzech kierowców WTCC Chevroleta (Rob Huff, Nicola Larini i Alain Menu), pod kątem swojego debiutu w wyścigach, planowanego na 7-8 marca 2009 r. w Curitiba w Brazylii.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic