mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet na czele Indianapolis 500

Chevrolet na czele Indianapolis 500

Specjalna edycja Chevroleta Camaro w wersji cabrio będzie oficjalnym samochodem prowadzącym wyścigi Indianapolis 500 w 2011 roku.

Chevrolet na czele Indianapolis 500
Camaro kabriolet jest dwudziestym drugim Chevroletem wybranym do poprowadzenia "Największego spektaklu wyścigowego", a siódmym z kolei Camaro. Uzupełnieniem tego dziedzictwa niech będzie fakt, iż rok 2011 jest setną rocznicą pierwszego wyścigu Indianapolis 500, a także stuleciem istnienia marki Chevrolet. Z tej okazji powstało 50 sztuk tego auta.

Samochód bezpieczeństwa, a także pozostałe samochody obchodów, odznaczają się białym lakierem nadwozia (Summit White), podkreślonym pomarańczowymi pasami i elementami graficznymi na drzwiach. Wnętrze wykończono pomarańczową skórą, a obejmuje m.in. zagłówki foteli przednich z wytłoczonym logo Indy 500, białe panele drzwi oraz wykończenia panelu instrumentów, na którym widoczne są przedłużenia pomarańczowych pasów zastosowanych na nadwoziu.

Kolorystyka zbliżona jest do designu wykorzystanego w modelu Camaro Indy Pace Car 1969, którego repliki stały się jednymi z najbardziej popularnych modeli Camaro w świecie kolekcjonerskim.

Wyposażony w 400-konny silnik V8 i sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, aktualny samochód prowadzący wyścig nie wymaga żadnych modyfikacji swoich parametrów, aby mógł spełnić swój obowiązek na czele wyścigowej stawki.

Wszystkie 50 samochodów to modele wersji SS kabriolet z pakietem wyposażenia 2SS, w standardzie obejmującym między innymi: elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy StabiliTrak, tryb jazdy wyścigowy/sportowy, system Performance Launch Control (w wersji z manualną skrzynią biegów) optymalizujący gwałtowne przyspieszenie i zapewniający szybszą i bardziej równomierną pracę silnika, dwudziestocalowe obręcze kół z aluminium i sportowe opony oraz konsolę centralną z pomocniczym zestawem wskaźników.

Obok wyposażenia w wersji 2SS w samochodzie zastosowano również pakiet RS, który obejmuje reflektory przednie HID oraz wyjątkowe światła tylne.

Produkcyjne wersje Camaro kabriolet rok modelowy 2011 zaczną napływać do salonów Chevroleta w lutym. Jeszcze przed debiutem rynkowym wersji kabriolet, Camaro w 2010 roku został liderem sprzedaży w swojej klasie w Stanach Zjednoczonych, po raz pierwszy od 1985 roku.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Chevrolet Sonic – Aveo w USA

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.