mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet odchodzi z WTCC!

Chevrolet odchodzi z WTCC!

Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej w WTCC, Chevrolet podjął decyzję o wycofaniu się z jednej z topowych serii wyścigowych. Zespół pożegna się z WTCC z końcem obecnego sezonu.

Chevrolet odchodzi z WTCC!
Chevrolet przez osiem lat startów w WTCC urósł do rangi poważnego gracza. Przypieczętował to wywalczeniem w latach 2010-2011 dwóch tytułów Mistrz Świata w klasyfikacji kierowców i producentów. Na swoim koncie amerykański producent zapisał również zwycięstwo w 59 wyścigach. Ostatnie trzy lata to walka koło w koła z rywalami dzięki modelowi Cruze.

„W oparciu o strategiczną weryfikację programu sportów motorowych i działań marketingowych Chevroleta, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych pod koniec sezonu 2012, aby skupić nasze wysiłki na działaniach w innych obszarach (…)", wyjaśniła Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe

W oficjalnym oświadczeniu Chevrolet informuje, że informacja o zamknięciu programu WTCC została ogłoszona w połowie sezonu, aby umożliwić swoim kierowcom oraz partnerskiemu zespołowi RML opracowania strategii do działań na przyszłość.

„Ta decyzja wywołuje mieszane uczucia. To była dla nas wspaniała przygoda, poczynając od startu w pierwszym sezonie, aż po zdobycie dwóch tytułów Mistrza Świata. Jesteśmy bardzo dumni z odniesionych sukcesów, łącznie z wywalczeniem pierwszych dla GM tytułów Mistrza Świata FIA, i tym samym chcielibyśmy podziękować organizatorom WTCC, zespołowi RML, naszym kierowcom i fanom. Teraz naszym celem jest zdobycie trzeciego podwójnego tytułu Mistrza Świata dla Chevroleta”, powiedział Eric Nève, manager Chevrolet Motorsport

Chevrolet nadal będzie obecny w innych seriach wyścigowych takich jak IndyCar czy GT. Obecnie amerykański team prowadzi w klasyfikacji generalnej WTCC i zamierza pożegnać się z serią wyścigową tak jak przystało na mistrz - zdobywając tytuły w obu kategoriach. Wygląda więc na to, że końcówka sezonu WTCC będzie bardzo ciekawa.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.