mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet odchudził Camaro

Chevrolet odchudził Camaro

Amerykanie stopniowo dozują emocje i przekazują światu kolejne informacje dotyczące szóstej generacji Chevroleta Camaro. Nowy model jest szykowany na 16 maja, kiedy to zostanie pokazany podczas specjalnego eventu w Detroit.

Chevrolet odchudził Camaro
Dziś dowiedzieliśmy się, że inżynierom udało się odchudzić Camaro. Szósta generacja tego modelu jest o 90,7 kg (200 lbs) lżejsza od poprzednika. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowej płyty podłogowej wykorzystującej aluminium. Do tego np. aluminiowa listwa, w której osadzane są przyrządy konsoli centralnej jest teraz lżejsza o 4,4 kg od stalowej z poprzedniego Camaro.

Do tego przednie i tylne zawieszenie zostało wykonane z aluminium, zaś niektóre elementy zostały opracowane w oparciu o lżejsze kompozyty. Dało to oszczędność 21% masy w porównaniu do poprzedniego Camaro. Masa auta nie powinna przekroczyć 1 800 kg. Nie tak dawno amerykańska firma chwaliła się faktem aż 70% nowych części zastosowanych przy budowie nowego Camaro.

Szósta generacja Camaro zostanie zaprezentowana na specjalnej imprezie w Detroit 16 maja. Pojawią się prawdopodobnie dwie wersje silnikowe V6 oraz V8.


Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro na video

auto motor i sport 2015-03-17

Camaro szóstej generacji już niedługo wchodzi na rynek. Chevrolet, żeby rozbudzić apetyty klientów wypuszcza krótki filmik z udziałem nowego Camaro.

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.