mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet odchudził Camaro

Chevrolet odchudził Camaro

Amerykanie stopniowo dozują emocje i przekazują światu kolejne informacje dotyczące szóstej generacji Chevroleta Camaro. Nowy model jest szykowany na 16 maja, kiedy to zostanie pokazany podczas specjalnego eventu w Detroit.

Chevrolet odchudził Camaro
Dziś dowiedzieliśmy się, że inżynierom udało się odchudzić Camaro. Szósta generacja tego modelu jest o 90,7 kg (200 lbs) lżejsza od poprzednika. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu nowej płyty podłogowej wykorzystującej aluminium. Do tego np. aluminiowa listwa, w której osadzane są przyrządy konsoli centralnej jest teraz lżejsza o 4,4 kg od stalowej z poprzedniego Camaro.

Do tego przednie i tylne zawieszenie zostało wykonane z aluminium, zaś niektóre elementy zostały opracowane w oparciu o lżejsze kompozyty. Dało to oszczędność 21% masy w porównaniu do poprzedniego Camaro. Masa auta nie powinna przekroczyć 1 800 kg. Nie tak dawno amerykańska firma chwaliła się faktem aż 70% nowych części zastosowanych przy budowie nowego Camaro.

Szósta generacja Camaro zostanie zaprezentowana na specjalnej imprezie w Detroit 16 maja. Pojawią się prawdopodobnie dwie wersje silnikowe V6 oraz V8.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech