mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet w Polsce

Chevrolet w Polsce

W maju na polskim rynku zadebiutuje nowa gama modelowa samochodów marki Chevrolet. Auta te dostępne będą w sieci dealerskiej oferującej auta marki Opel.

Chevrolet w Polsce

W ofercie znajdzie się najnowszy, pięciodrzwiowy model Chevroleta – Lacetti hachback (segment C) – i będzie oferowany wraz z już dostępnymi, na niektórych rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, modelami: Aveo hatchback i sedan (segment B), Lacetti sedan (segment C), Evanda (segment D) i Rezzo (kompaktowy van). Jeszcze jesienią tego roku dołączy do nich Lacetti kombi. Samochody te zostały zaprojektowane przez spółkę GM Daewoo Auto & Technology Co. i są produkowane w należących do niej zakładach w Korei Południowej. GM Daewoo jest nową firmą, powstałą w październiku 2002 roku, której akcjonariuszami są: General Motors (44,6%), Suzuki (14,9%), Shanghai Automotive (10,6%) oraz wierzyciele Daewoo Motor Co. (29,9%).

„Polska jest rynkiem o bardzo dużym potencjale dla naszych produktów”, powiedział Erhard L. (Hardy) Spranger, dyrektor generalny GM Daewoo Europe. „Nasza gama modelowa Chevroleta skierowana jest do klientów, dla których podjęcie decyzji o zakupie samochodu oparte jest na przesłankach pragmatycznych, takich jak: rozsądna cena, niezawodność i odpowiedni serwis.”
   
Chevrolet, to ogólnoświatowa marka General Motors, którą cechuje przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny, ciekawa i nowoczesna stylistyka połączona z niezawodną i sprawdzoną technologią oraz bogatym wyposażeniem standardowym. W Polsce ich wysoka jakość została potwierdzona 3-letnią gwarancją mechaniczną oraz 3-letnim Assistance. Chevrolety w Polsce będą sprzedawane w nowo tworzonej sieci sprzedaży, opartej przede wszystkim o dotychczasowych dealerów Opla. W początkowej fazie składała się ona będzie, z co najmniej 25 punktów dealerskich i będzie rozszerzana wraz z rozwojem marki na polskim rynku. Oczekuje się, że sprzedaż Chevroleta w początkowym okresie będzie stanowiła około 2-3% miesięcznego udziału rynku samochodowego w Polsce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.