mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet wspiera GOPR

Chevrolet wspiera GOPR

Chevrolet wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym prowadzi akcję "Bezpieczna zima", promującą bezpieczeństwo w górach i na stokach narciarskich.

Chevrolet wspiera GOPR
Ferie już rozpoczęte, śnieg sypie za oknem, a amatorów narciarstwa na stokach przybywa. Wszystkich tych, którzy wybierają się na zimowy wypoczynek wraz z rodziną lub znajomymi w polskie góry, Chevrolet ratownicy górscy z GOPRu i TOPRu w ramach akcji będą uczyć, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak udzielać pierwszej pomocy oraz będą zachęcać do stosowania działań profilaktycznych, m.in. takich jak jazda na nartach w kaskach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ponadto na przykładzie modelu Chevrolet Captiva, który na co dzień jest wykorzystywany w działaniach ratowników, będą prezentować jak przygotować odpowiednio samochód do warunków jazdy w górach. Wiedza ta przekazywana będzie w formie interaktywnej poprzez m.in. liczne konkursy z nagrodami. Ponadto w ramach akcji "Bezpieczna Zima" instruktorzy z Polskiego Związku Narciarskiego będą uczyć jazdy na nartach.

Chevrolet Captiva od 4 lat jest samochodem w służbie ratowników GOPR. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to organizacja zrzeszająca 1.500 ochotników oraz 150 ratowników zawodowych. Teren jej działania to przede wszystkim obszar Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionów górskich. GOPR od ponad 50 lat niesie pomoc w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobiega wypadkom oraz chroni środowisko naturalne.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.