mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet wyprzedził Forda

Chevrolet wyprzedził Forda

Sprzedaż samochodów marki Chevrolet na amerykańskim rynku była po raz pierwszy od 1986 większa od sprzedaży aut z logo Forda na masce.

Giganci motoryzacyjni konkurują ze sobą pod względem liczby sprzedanych samochodów. Z reguły podawane są dane dotyczące całych koncernów, a jak wiemy, w skład tych największych wchodzi po kilka, kilkanaście różnych marek. Jednak walka o miano najlepszych toczy się także pomiędzy poszczególnymi markami. Jak do tej pory zdecydowanymi liderami na amerykańskim rynku, a co za tym idzie również i światowym, były Ford i Chevrolet. Tyle, że od dziewiętnastu lat to Ford wyprzedzał najważniejszą markę koncernu General Motors. W zeszłym roku nastąpiła zmiana na pierwszych dwóch pozycjach.

Jeszcze w 2004 roku sprzedaż wszystkich aut marki Ford była wyższa od sprzedaży Chevroleta o 18.801 egzemplarzy. W tym ta przewaga nie tylko stopniała, ale niewiele niższą osiągnął Chevrolet. Łącznie w całym 2005 roku sprzedaż tej marki była wyższa o 17.084 sztuki, przy czym do końca listopada przewaga wynosiła zaledwie 9.318 sztuk. Jak widać, koniec roku należał do głównej marki GM.

Przewaga, jaką osiągnął Chevrolet, została wypracowana dzięki bardzo dobrej sprzedaży samochodów osobowych. Popularne Chevy trafiły do 899.116 odbiorców, a tymczasem sprzedaż Forda wyniosła "jedynie" 742.423 egzemplarzy. Zdecydowanie lepiej sprzedawały się trucki (pickupy, dostawcze) Forda. Sprzedaż 1.891.618 trucków marki Ford była wprawdzie niższa o prawie 190 tys. niż przed rokiem, ale jednocześnie była lepsza o 139.609 sztuk od Chevroleta (87.120 szt. mniej niż w 2004).

Zobacz więcej o marce Chevrolet oraz Ford

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Ford

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.