mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet wyprzedził Forda

Chevrolet wyprzedził Forda

Sprzedaż samochodów marki Chevrolet na amerykańskim rynku była po raz pierwszy od 1986 większa od sprzedaży aut z logo Forda na masce.

Giganci motoryzacyjni konkurują ze sobą pod względem liczby sprzedanych samochodów. Z reguły podawane są dane dotyczące całych koncernów, a jak wiemy, w skład tych największych wchodzi po kilka, kilkanaście różnych marek. Jednak walka o miano najlepszych toczy się także pomiędzy poszczególnymi markami. Jak do tej pory zdecydowanymi liderami na amerykańskim rynku, a co za tym idzie również i światowym, były Ford i Chevrolet. Tyle, że od dziewiętnastu lat to Ford wyprzedzał najważniejszą markę koncernu General Motors. W zeszłym roku nastąpiła zmiana na pierwszych dwóch pozycjach.

Jeszcze w 2004 roku sprzedaż wszystkich aut marki Ford była wyższa od sprzedaży Chevroleta o 18.801 egzemplarzy. W tym ta przewaga nie tylko stopniała, ale niewiele niższą osiągnął Chevrolet. Łącznie w całym 2005 roku sprzedaż tej marki była wyższa o 17.084 sztuki, przy czym do końca listopada przewaga wynosiła zaledwie 9.318 sztuk. Jak widać, koniec roku należał do głównej marki GM.

Przewaga, jaką osiągnął Chevrolet, została wypracowana dzięki bardzo dobrej sprzedaży samochodów osobowych. Popularne Chevy trafiły do 899.116 odbiorców, a tymczasem sprzedaż Forda wyniosła "jedynie" 742.423 egzemplarzy. Zdecydowanie lepiej sprzedawały się trucki (pickupy, dostawcze) Forda. Sprzedaż 1.891.618 trucków marki Ford była wprawdzie niższa o prawie 190 tys. niż przed rokiem, ale jednocześnie była lepsza o 139.609 sztuk od Chevroleta (87.120 szt. mniej niż w 2004).

Zobacz więcej o marce Chevrolet oraz Ford

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Ford

Podobne wiadomości:

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Supercharger – ile kosztuje ładowanie?
Tesla Supercharger – ile kosztuje ładowanie?
Elon Musk zapowiedział kilka miesięcy temu wprowadzenie cennika za korzystanie z szybkich stacji ładowania – Superchargerów. Wszystkie modele Tesli sprzedane po 15 stycznia nie będą korzystać za darmo z urządzenia. Znamy cennik Superchargerów w Polsce.