mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet z ośmioletnią gwarancją

Chevrolet z ośmioletnią gwarancją

Wiele milionów kilometrów testów, w skrajnych warunkach terenowych, jezdnych oraz pogodowych wystarczyło, by Chevrolet udzielił najbardziej kompleksowej gwarancji - ośmioletniej lub na 100.000 mil na akumulator Volta - wśród dostępnych na rynku pojazdów elektrycznych.

Chevrolet z ośmioletnią gwarancją
Chevrolet Volt, pojazd z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu, sprzedawany będzie amerykańskim klientom z niespotykaną dotychczas gwarancją na akumulator litowo-jonowy, obowiązującą przez okres ośmiu lat lub przebieg 100.000 mil (160.000 km). To najdłuższa i najpełniejsza w branży motoryzacyjnej gwarancja dotycząca pojazdu z napędem elektrycznym, którą bezpłatnie przenieść można na kolejnych użytkowników pojazdu.

- Akumulatory stosowane w Chevrolecie Volt przekroczyły nasze oczekiwania sprawnościowe i gotowe są do wyjazdu na drogę - przekonuje Micky Bly, dyrektor wykonawczy GM ds. układów elektrycznych.

Kompleksowa gwarancja na akumulator modelu Volt obejmuje wszystkie 161 zastosowanych w nim elementów, z których 95% zostało zaprojektowanych i skonstruowanych przez koncern GM, jak również układ zarządzania temperaturą, układ ładowania oraz elementy napędu elektrycznego.

Volt jest jedynym pojazdem z napędem elektrycznym, który pracować może w najróżniejszych warunkach klimatycznych i jezdnych, bez ograniczeń lub obaw dotyczących problemów wynikających z rozładowania akumulatora. Pojazd ma zasięg ponad 500 kilometrów i jest przez cały czas zasilany prądem elektrycznym. Przez pierwsze 60 kilometrów Volt zasilany jest wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z 16-kWh akumulatora litowo-jonowego. Nie korzysta przy tym z paliwa i nie emituje zanieczyszczeń. Z chwilą osiągnięcia niskiego poziomu naładowania akumulatora litowo-jonowego uruchamiany jest silnik/generator rozszerzający zasięg pojazdu do nieco poniżej 500 kilometrów przy pełnym zbiorniku paliwa.

Podobne wiadomości:

Koncept Citroëna na torze

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.