mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet z ośmioletnią gwarancją

Chevrolet z ośmioletnią gwarancją

Wiele milionów kilometrów testów, w skrajnych warunkach terenowych, jezdnych oraz pogodowych wystarczyło, by Chevrolet udzielił najbardziej kompleksowej gwarancji - ośmioletniej lub na 100.000 mil na akumulator Volta - wśród dostępnych na rynku pojazdów elektrycznych.

Chevrolet z ośmioletnią gwarancją
Chevrolet Volt, pojazd z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu, sprzedawany będzie amerykańskim klientom z niespotykaną dotychczas gwarancją na akumulator litowo-jonowy, obowiązującą przez okres ośmiu lat lub przebieg 100.000 mil (160.000 km). To najdłuższa i najpełniejsza w branży motoryzacyjnej gwarancja dotycząca pojazdu z napędem elektrycznym, którą bezpłatnie przenieść można na kolejnych użytkowników pojazdu.

- Akumulatory stosowane w Chevrolecie Volt przekroczyły nasze oczekiwania sprawnościowe i gotowe są do wyjazdu na drogę - przekonuje Micky Bly, dyrektor wykonawczy GM ds. układów elektrycznych.

Kompleksowa gwarancja na akumulator modelu Volt obejmuje wszystkie 161 zastosowanych w nim elementów, z których 95% zostało zaprojektowanych i skonstruowanych przez koncern GM, jak również układ zarządzania temperaturą, układ ładowania oraz elementy napędu elektrycznego.

Volt jest jedynym pojazdem z napędem elektrycznym, który pracować może w najróżniejszych warunkach klimatycznych i jezdnych, bez ograniczeń lub obaw dotyczących problemów wynikających z rozładowania akumulatora. Pojazd ma zasięg ponad 500 kilometrów i jest przez cały czas zasilany prądem elektrycznym. Przez pierwsze 60 kilometrów Volt zasilany jest wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z 16-kWh akumulatora litowo-jonowego. Nie korzysta przy tym z paliwa i nie emituje zanieczyszczeń. Z chwilą osiągnięcia niskiego poziomu naładowania akumulatora litowo-jonowego uruchamiany jest silnik/generator rozszerzający zasięg pojazdu do nieco poniżej 500 kilometrów przy pełnym zbiorniku paliwa.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Będziemy taniej serwisować auta

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.