mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolet zniknie z Europy

Chevrolet zniknie z Europy

Już w 2016 roku z europejskiego rynku zniknie marka Chevrolet. To nowy pomysł koncernu General Motors na poprawę swojej sytuacji na Starym Kontynencie. Wiodącymi markami na tym rynku będą Opel i Vauxhall oraz dodatkowo Cadillac.

Chevrolet zniknie z Europy
Docelowo to marka Opel będzie tą, która będzie walczyć o jak najwyższy wolumen sprzedaży. Wspomagać ją będzie Vauxhall, ale wiadomo, marka ta zarezerwowana jest dla rynku brytyjskiego. Nowy biznes plan amerykańskiego koncernu zakłada, że wycofanie z Europy marki Chevrolet pozwoli rozwinąć skrzydła niemieckiej marki z portfolio General Motors.

Chevrolet, obecnie czwarta co do wielkości marka motoryzacyjna na świecie, nie zniknie jednak całkowicie z naszego kontynentu. Po pierwsze, wciąż będzie oferowany na rynku rosyjskim oraz w innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw. Za naszą wschodnią granicą marka Chevrolet jest bardzo silna i dzięki temu zdecydowanie bardziej konkurencyjna.

Po drugie, w krajach zachodniej oraz środkowej Europy wciąż w sprzedaży będą dostępne niektóre wybrane modele Chevroleta. Na pewno Europejczycy będą mogli cały czas kupić sportową Corvette, a być może również i Camaro.

Zaskakującą informacją jest natomiast zdecydowane zwiększenie zasięgu na europejskim rynku przez markę Cadillac. W ciągu najbliższych trzech lat rozbudowana ma zostać sieć dealerów i pojawić mają się nowe modele w oferowanej gamie.

Władze europejskiego oddziału Chevroleta uspokajają jednak swoich obecnych i przyszłych klientów. Utrzymana ma zostać bowiem sieć autoryzowanych serwisów tej marki. Wciąż w sprzedaży dostępne będą części zamienne. Naturalnie honorowana będzie gwarancja udzielona przez producenta.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

3 modele Corvette na SEMA Motor Show

auto motor i sport 0000-00-00

Na amerykańskich targach SEMA Motor Show publiczność zobaczy trzy specjalne modele Corvette.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.