mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolety niczym ciepłe bułeczki

Chevrolety niczym ciepłe bułeczki

Polacy chyba już w pełni przekonali się do Chevroletów. Czwarty miesiąc z rzędu marka zanotowała sprzedaż powyżej tysiąca aut, marzec był aż o 82 proc. lepszy niż przed rokiem, co chyba na dobre pozwoliło zadomowić się Chevroletowi w pierwszej dziesiątce najchętniej nabywanych marek nad Wisłą.

Chevrolety niczym ciepłe bułeczki
W marcu br. Chevrolet zanotował na polskim rynku sprzedaż na poziomie 1.249 sztuk – jest to wzrost aż o 82% w stosunku do marca 2011 r. (686 sztuk). Niezmiennie najpopularniejszym modelem jest Aveo. Łącznie poprzednia generacja i nowe Aveo zostały sprzedane w liczbie 592 egzemplarzy (+55%). Na drugie miejsce, zajmowane dotychczas przez model Spark, awansował Cruze z wynikiem 248 sprzedanych egzemplarzy (+80%). Spark, mimo spadku na trzecie miejsce, w stosunku do ubiegłorocznego marca poprawił się aż o 95%. Rekordowy wzrost sprzedaży zanotował również siedmiomiejscowy van Orlando, który w marcu został sprzedany w liczbie 166 sztuk (ponad 300% więcej niż przed rokiem).

W pierwszym kwartale tego roku łącznie sprzedanych zostało w Polsce 3.537 sztuk nowych Chevroletów. Oznacza to 59-proc. wzrost w stosunku to analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy Chevrolet sprzedał 2.223 auta. Najpopularniejsze modele w gamie Chevroleta w pierwszych trzech miesiącach tego roku to Aveo, które osiągnęły łącznie sprzedaż na poziomie 1.741 sztuk, Spark z wynikiem 647 egzemplarzy oraz Cruze, który został sprzedany w liczbie 602 egzemplarzy.

- Jestem przekonany, że sprzedaż 1.249 sztuk nowych Chevroletów w marcu zapewni nam utrzymanie miejsca w pierwszej 10. najpopularniejszych marek w Polsce - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. Według danych CEP w styczniu Chevrolet zajął 9. miejsce pod względem wielkości sprzedaży, a miesiąc później znalazł się na 10 pozycji.

Podobne wiadomości:

Europejski Chevrolet Camaro 2SS - Chevrolet...

auto motor i sport 0000-00-00

Legenda ma się dobrze. Nie chodzi o to, żeby był idealny, chodzi o to, żeby miał klimat. Z tak sformułowanej zasady wynika określony porządek świata. Doskonale rozumie to Chevrolet Camaro. Oto jego test.

Chevrolet Malibu

auto motor i sport 0000-00-00

Duży i wygodny. Wyrosłeś z chłopięcych marzeń o Camaro, ale wciąż kręcą Cię auta zza Oceanu? Zapraszamy do Malibu!

Komentuj:

~miałem uzywałem sprzedałem 2012-04-05

miałem nowego lacettiego używałem sprzedałem mozna mieć za niewiele większe pieniądze jednak lepszy sprzęt

~dd 2012-04-04

chevrolet, hyundai ,kia w górę a Fiat w dół. To oznacza że klienci Fiata nie są przywiazani do marki i odchodza do konkurencji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross