mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevrolety niczym ciepłe bułeczki

Chevrolety niczym ciepłe bułeczki

Polacy chyba już w pełni przekonali się do Chevroletów. Czwarty miesiąc z rzędu marka zanotowała sprzedaż powyżej tysiąca aut, marzec był aż o 82 proc. lepszy niż przed rokiem, co chyba na dobre pozwoliło zadomowić się Chevroletowi w pierwszej dziesiątce najchętniej nabywanych marek nad Wisłą.

Chevrolety niczym ciepłe bułeczki
W marcu br. Chevrolet zanotował na polskim rynku sprzedaż na poziomie 1.249 sztuk – jest to wzrost aż o 82% w stosunku do marca 2011 r. (686 sztuk). Niezmiennie najpopularniejszym modelem jest Aveo. Łącznie poprzednia generacja i nowe Aveo zostały sprzedane w liczbie 592 egzemplarzy (+55%). Na drugie miejsce, zajmowane dotychczas przez model Spark, awansował Cruze z wynikiem 248 sprzedanych egzemplarzy (+80%). Spark, mimo spadku na trzecie miejsce, w stosunku do ubiegłorocznego marca poprawił się aż o 95%. Rekordowy wzrost sprzedaży zanotował również siedmiomiejscowy van Orlando, który w marcu został sprzedany w liczbie 166 sztuk (ponad 300% więcej niż przed rokiem).

W pierwszym kwartale tego roku łącznie sprzedanych zostało w Polsce 3.537 sztuk nowych Chevroletów. Oznacza to 59-proc. wzrost w stosunku to analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy Chevrolet sprzedał 2.223 auta. Najpopularniejsze modele w gamie Chevroleta w pierwszych trzech miesiącach tego roku to Aveo, które osiągnęły łącznie sprzedaż na poziomie 1.741 sztuk, Spark z wynikiem 647 egzemplarzy oraz Cruze, który został sprzedany w liczbie 602 egzemplarzy.

- Jestem przekonany, że sprzedaż 1.249 sztuk nowych Chevroletów w marcu zapewni nam utrzymanie miejsca w pierwszej 10. najpopularniejszych marek w Polsce - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. Według danych CEP w styczniu Chevrolet zajął 9. miejsce pod względem wielkości sprzedaży, a miesiąc później znalazł się na 10 pozycji.

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Aktualności 2016-08-01

Komentuj:

~miałem uzywałem sprzedałem 2012-04-05

miałem nowego lacettiego używałem sprzedałem mozna mieć za niewiele większe pieniądze jednak lepszy sprzęt

~dd 2012-04-04

chevrolet, hyundai ,kia w górę a Fiat w dół. To oznacza że klienci Fiata nie są przywiazani do marki i odchodza do konkurencji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model