mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chevy Volt w Europie

Chevy Volt w Europie

Chevrolet ogłosił w Genewie, że wprowadzi swojego Volta do europejskiej oferty.

Chevy Volt w Europie
W Niemczech ceny mają się zaczynać od 41.950 euro (ok. 167 tys. zł). Auto ma się tam pojawić w listopadzie tego roku. Oplowska odmiana samochodu, czyli Ampera, ma także pojawić się w salonach w tym roku, jednak z wyższą ceną startową - 42.900 euro (ok. 171 tys. zł), aczkolwiek te kwoty będą się różnić na poszczególnych rynkach ze względu na inny zakres wyposażenia standardowego. Volt w Europie będzie kompletnie wyposażony w pełen pakiet elementów bezpieczeństwa oraz komfortu, łącznie ze skórzaną tapicerką. Podobnie jak w USA, na europejskim rynku auto otrzyma 8 letnią gwarancję (lub na 160 tys. km) na układ napędowy oraz baterię. - Nasza cena w Europie odpowiada kwocie proponowanej w Stanach. Cena pokrywa także koszty transportu, opłaty celne, kursy walut oraz homologację - powiedział Wayne Brannon, szef Chevrolet Europe.

Volt i Ampera to w zasadzie identyczne samochody, różniące się znaczkiem i detalami przodu oraz tyłu. Oba produkowane są w tym samym zakładzie General Motors w Detroit. Na baterii przejadą one maksymalnie 40-80 kilometrów, jednak zasięg ten może być podniesiony do 600 kilometrów, kiedy załączy się silnik spalinowy.

150 konny motor elektryczny dostarcza 370 niutonometrów momentu obrotowego, dzięki czemu samochód do 100 km/h przyspiesza w czasie 9 sekund, a prędkość maksymalna oscyluje w okolicach 161 km/h. Bateria w pełni ładuje się w czasie od 3 do 4 godzin.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia
Premiera nowego Renault Megane RS odbędzie się dopiero jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie. Jednak kilka dni temu do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia patentowe francuskiego hot-hatcha.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech