Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?

Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?

ARP S.A. aktywizuje współpracę polsko-chińską i działania na rzecz pozyskania inwestora dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. Stronie chińskiej przedstawiono informacje na temat możliwości inwestycyjnych wynikających z założonych planów prywatyzacji polskich przedsiębiorstw. Tri-Ring Group Corporation zadeklarowało chęć nabycia Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A., której większościowym udziałowcem jest ARP S.A.

Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. od dawna jest zaangażowana w pomoc dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. zarówno finansową, jak i doradczą w procesie restrukturyzacji. ARP S.A. dwukrotnie udzielała Spółce wsparcia - w połowie 2010 r. w wysokości 12,5 mln zł (środki przeznaczone głównie na prowadzenie działalności podstawowej), a pod koniec 2011 r. pomocy na restrukturyzację w wysokości 34 mln zł. W grudniu 2011 r. ARP S.A. objęła akcje w podwyższonym kapitale zakładowym FŁT Kraśnik S.A. za cenę emisyjną 20 mln zł zaś w lutym 2012 r. Skarb Państwa wniósł swoje akcje i ARP S.A. stała się większościowym udziałowcem FŁT Kraśnik S.A. (posiada 89,15 % udziałów).
 
Spółka obecnie jest przygotowywana do sprzedaży przez ARP S.A. Rozmowy w sprawie potencjalnego wejścia do niej chińskiego inwestora będą kontynuowane w trakcie wizyty przedstawicieli Tri-Ring Group Corporation w fabryce w Kraśniku.

Podstawowym przedmiotem działalności FŁT - Kraśnik S.A. jest produkcja łożysk. Spółka zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników, a jej roczne obroty w 2010 r. przekroczyły 200 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?