mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?

Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?

ARP S.A. aktywizuje współpracę polsko-chińską i działania na rzecz pozyskania inwestora dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. Stronie chińskiej przedstawiono informacje na temat możliwości inwestycyjnych wynikających z założonych planów prywatyzacji polskich przedsiębiorstw. Tri-Ring Group Corporation zadeklarowało chęć nabycia Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A., której większościowym udziałowcem jest ARP S.A.

Chińczycy kupią FŁT Kraśnik?
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. od dawna jest zaangażowana w pomoc dla Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. zarówno finansową, jak i doradczą w procesie restrukturyzacji. ARP S.A. dwukrotnie udzielała Spółce wsparcia - w połowie 2010 r. w wysokości 12,5 mln zł (środki przeznaczone głównie na prowadzenie działalności podstawowej), a pod koniec 2011 r. pomocy na restrukturyzację w wysokości 34 mln zł. W grudniu 2011 r. ARP S.A. objęła akcje w podwyższonym kapitale zakładowym FŁT Kraśnik S.A. za cenę emisyjną 20 mln zł zaś w lutym 2012 r. Skarb Państwa wniósł swoje akcje i ARP S.A. stała się większościowym udziałowcem FŁT Kraśnik S.A. (posiada 89,15 % udziałów).
 
Spółka obecnie jest przygotowywana do sprzedaży przez ARP S.A. Rozmowy w sprawie potencjalnego wejścia do niej chińskiego inwestora będą kontynuowane w trakcie wizyty przedstawicieli Tri-Ring Group Corporation w fabryce w Kraśniku.

Podstawowym przedmiotem działalności FŁT - Kraśnik S.A. jest produkcja łożysk. Spółka zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników, a jej roczne obroty w 2010 r. przekroczyły 200 mln zł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic