mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy kupili Poloneza!

Chińczycy kupili Poloneza!

Okazuje się, że trwająca już od dobrych paru lat moda na przywracanie do życia starych modeli nie ominęła Polski. Przed chwilą dowiedzieliśmy się o tym, że chiński koncern motoryzacyjny DongFeng nabył prawa i plany produkcyjne od polskiego Poloneza! Auto będzie produkowane na Żeraniu, a następnie eksportowane do Azji.

Chińczycy kupili Poloneza!
Według jeszcze niepotwierdzonych źródeł Dongfeng za prawa do legendy polskiej motoryzacji zapłacił dotychczasowemu producentowi, firmie FSO 4,1 miliona złotych.

Nowa generacja Poloneza będzie wyposażona w najnowsze zdobycze techniki takie jak lampy ksenonowe, systemy kontroli trakcji, automatyczne przekładnie oraz nowoczesne silniki wysokoprężne oparte na technologii common-rail. Nie zabraknie też opcji dla fanów jednostek benzynowych. Tutaj do wyboru będą konstrukcje widlaste wyposażone w bezpośredni wtrysk. Prawdopodobnie dostawcą jednostek diesla będzie niemiecki koncern z Wolfsburga, który na terenie Chin posiada już swoje manufaktury.

Nowe, już "chińskie" Polonezy prawdopodobnie zmienią nazwę, bardziej czytelną dla chińskich klientów marki Dongfeng. Wśród propozycji wymienia się Polinesia B4X lub Polon 6. Niewykluczone, że samochód w późniejszym czasie doczeka się wersji kombi oraz kabrio. O tym jednak przesądzą wyniki sprzedaży Poloneza na rynku chińskim, którą producent szacuje na 45 000 sztuk rocznie.

Na fotografii obok prezentujemy pierwsze zdjęcie szpiegowskie nowej wersji Poloneza.
Zobacz koniecznie: Wszystko o FSO
Tematy w artykule: FSO Limuzyna Daewoo GM Daewoo

Podobne wiadomości:

W moich snach wciąż Warszawa*

W moich snach wciąż Warszawa*

Aktualności 2013-03-02

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Komentuj:

kotletpolonezatu 2009-03-10

Ja mam i jeżdze poldkiem i nie narzekam. Jestem ciekawy kiedy Chińczycy zaczną produkcje poloneza!

~student 2009-03-04

Nie uwierzę jakn nie zobacze go na drodze bo już jednego widziałem w TVN Turbo "PULLONEZA"jest nawet na youtube.Ale gdyby to sam bym się chętnie na niego załapał:}choć jak mówię to w cuda nie wierze!

~marcinffff 2009-02-21

No ja jestem ciekaw co teraz chińczycy wymyślą w naszych polonezach, Daewoo gdy produkował nasze polonezy to tak troszeczke ruszył z nowoczesnością odrobinke w przód, ale to było i tak za mało, spójrzmy np. na Czechów i ich Skody, ogromna przemiana i ruszenie do przodu!!!

~Dee Jay MDD 2009-01-09

fakt w TVN był, ale inny i ładniejszy egzemplarz a tu jest jakiś tandetny vt. przedwczesny wytrysk na 1 kwitnia

~pp 2009-01-08

jak sądzisz ale Rumuni dale swojej Dacii nie potrafią robić mimo że dostali szanse od Renaulta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.