mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Firma Great Wall Motor Co Ltd w Bułgarii otworzyła swoją pierwszą fabrykę i zamierza jeszcze lepiej walczyć o sprzedaż swoich aut w Europie.

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie
„Otwarcie fabryki w Bułgarii jest długoterminowym posunięciem strategicznym chińskiego producenta, umożliwiającym  wolny od podatku eksport lokalnie produkowanych samochodów do krajów europejskich.  Niewątpliwie znajdą one nabywców, jeżeli standardy bezpieczeństwa i jakości będą się poprawiać, nawet w sytuacji, kiedy inni producenci, jak Mitsubishi, zamykają swoje fabryki w Europie ze względu na trudności na rynku. Poważniejszym pytaniem jest, jakie korzyści odczuje rynek bułgarski z obecności Great Wall Motor Co Ltd? Te krótkoterminowe są oczywiste: więcej miejsc pracy i przychody z podatku. Jednak korzyści długoterminowe są mniej wyraźne", powiedział Vitaly Belsky, konsultant sektora motoryzacyjnego w warszawskim oddziale Frost & Sullivan.

Początkowe plany zakładają produkcję do 70 tys. aut roczne. To wyzwanie nie tylko dla firmy ale i Bułgarii, która musi rozszerzyć bazę dostawców. Początkowo w fabryce będą montowane samochody z zużyciem zestawów Semi Knocked Down, czyli modułów montażowych. Samochody będą docierać do fabryki częściowo złożone, by na miejscu z taśmy mogły zjeżdżać kompletne samochody. W przyszłości fabryka będzie korzystać z systemu Complete Knock Down, czyli samochody będą powstawać w bułgarskiej fabryce niemal od podstaw.
Tematy w artykule: Great Wall chińskie marki

Podobne wiadomości:

Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Aktualności 2013-04-26

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Aktualności 2011-07-12

Komentuj:

~d 2012-03-01

Szkoda ... mieli produkowac te auta w FSO tylko Zwiazki sie nie dogadaly "Gwarancjia zatrudnienia..." u nas fabryka zamknieta a Bulgaria ma podatki ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona w wersji Iron Man
Hyundai Kona w wersji Iron Man
W stylu godnym superbohatera Hyundai odsłonił wersję specjalną modelu Kona inspirowaną Ironem Manem podczas tegorocznego San Diego Comic Con.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi