Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie

Firma Great Wall Motor Co Ltd w Bułgarii otworzyła swoją pierwszą fabrykę i zamierza jeszcze lepiej walczyć o sprzedaż swoich aut w Europie.

Chińczycy otworzyli pierwszą fabrykę w Europie
„Otwarcie fabryki w Bułgarii jest długoterminowym posunięciem strategicznym chińskiego producenta, umożliwiającym  wolny od podatku eksport lokalnie produkowanych samochodów do krajów europejskich.  Niewątpliwie znajdą one nabywców, jeżeli standardy bezpieczeństwa i jakości będą się poprawiać, nawet w sytuacji, kiedy inni producenci, jak Mitsubishi, zamykają swoje fabryki w Europie ze względu na trudności na rynku. Poważniejszym pytaniem jest, jakie korzyści odczuje rynek bułgarski z obecności Great Wall Motor Co Ltd? Te krótkoterminowe są oczywiste: więcej miejsc pracy i przychody z podatku. Jednak korzyści długoterminowe są mniej wyraźne", powiedział Vitaly Belsky, konsultant sektora motoryzacyjnego w warszawskim oddziale Frost & Sullivan.

Początkowe plany zakładają produkcję do 70 tys. aut roczne. To wyzwanie nie tylko dla firmy ale i Bułgarii, która musi rozszerzyć bazę dostawców. Początkowo w fabryce będą montowane samochody z zużyciem zestawów Semi Knocked Down, czyli modułów montażowych. Samochody będą docierać do fabryki częściowo złożone, by na miejscu z taśmy mogły zjeżdżać kompletne samochody. W przyszłości fabryka będzie korzystać z systemu Complete Knock Down, czyli samochody będą powstawać w bułgarskiej fabryce niemal od podstaw.
Tematy w artykule: Great Wall chińskie marki

Podobne wiadomości:

Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Volvo nie chce luksusowej limuzyny

Aktualności 2013-04-26

Chiński SUV już prawie gotowy

Chiński SUV już prawie gotowy

Premiery 2013-04-17

Komentuj:

~d 2012-03-01

Szkoda ... mieli produkowac te auta w FSO tylko Zwiazki sie nie dogadaly "Gwarancjia zatrudnienia..." u nas fabryka zamknieta a Bulgaria ma podatki ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj