mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy testują Roewe

Chińczycy testują Roewe

Zagranicznym reporterom udało się zdobyć zdjęcia prezentujące zamaskowane auto spod chińskiej bandery w czasie testów. Jest to najprawdopodbniej jeden z samochodów, który trafi na europejski rynek pod zmienionym szyldem Roewe.

Chińczycy testują Roewe

Chiński producent SAIC podszedł do całego przedsięwzięcia bardzo poważnie licząc na to, że uda mu się zdobyć poważne udziały w europejskim rynku. W chwili obecnej koncern produkuje już samochody zbudowane na odświeżonych platformach Rovera 75 oraz 25. Jednak są one na razie dostępne tylko w Chinach i występują pod nazwami 750 oraz 250. Zainteresowanie azjatyckiego producenta minęło model 45, gdyż był on już technologicznie przestarzały.

Zdjęcia testowanego w zimowych warunkach samochodu pokazują, że producent nie poprzestanie na produkcji unowocześnionych wersji starych modeli. Auto wygląda na kompaktowego sedana, w którym przeważać będą cechy europejskiego designu, dzięki czemu powinien przyciągnąć wielu zainteresowanych z Zachodu. Na razie niewiele można powiedzieć o wydajności tego samochodu, ale może zostać wyposażony w szereg jednostek o wachlarzu mocy od 80 do 120 KM.

Chińska nowość pojawi się z pewnością już na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Jeżeli jednak producent zdąży ze wszystkimi testami, to samochód może pojawić się nawet podczas tegorocznych targów we Frankfurcie.

Czytaj także:

Chińsko-brytyjski konkurent Focusa (2007-02-07)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Rover do Forda? (2006-09-19)

Tematy w artykule: Roewe

Podobne wiadomości:

Chiński SAIC będzie produkował w Europie

Chiński SAIC będzie produkował w Europie

Aktualności 2010-01-26

To nie Passat, to Roewe 550

To nie Passat, to Roewe 550

Aktualności 2008-03-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.