mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Chińczycy w Hucie Stalowa Wola

Chińczycy w Hucie Stalowa Wola

Została podpisana wstępna umowa sprzedaży części cywilnej Huty Stalowa Wola. Guangxi LiuGong Machinery Co. Ltd (LiuGong), chiński producent maszyn budowlanych mający siedzibę w prowincji Guangxi, doszedł do porozumienia co do ceny transakcyjnej i innych istotnych warunków we Wstępnej Umowie Sprzedaży Przedsiębiorstwa (PEAA) z Hutą Stalowa Wola S.A. (HSW).

Chińczycy w Hucie Stalowa Wola
Umowa dotyczy zakupu aktywów zorganizowanej części przedsiębiorstwa pod nazwą HSW S.A. Oddział I, zaangażowanej w produkcję maszyn budowlanych (HSW S.A. Oddział I wraz z udziałami w spółkach). Ta umowa wstępna otwiera drzwi do dalszych  negocjacji umowy ostatecznej, której zawarcie będzie uzależnione od uzyskania niezbędnych zgód administracyjnych i rządowych w Polsce i Chinach, co powinno nastąpić w ciągu kilku  kolejnych miesięcy.

Guangxi LiuGong Machinery Co. Ltd jest jednym z 500 największych przedsiębiorstw przemysłowych w Chinach. Od czasu rozwinięcia i wyprodukowania pierwszej ładowarki kołowej w Chinach w 1966 r., asortyment maszyn LiuGong powiększył się obejmując ładowarki kołowe, koparki, walce drogowe, rozściełacze gąsienicowe, równiarki i frezarki drogowe, ładowarki burtowe, koparko-ładowarki, wózki widłowe, dźwigi, spycharki i układarki rur. Poza rynkiem chińskim LiuGong rozszerzył również swoją działalność na 17 zakładów produkcyjnych w Chinach, jeden zakład w Indiach i 9 filii zagranicznych  włączając LiuGong Machinery Europe B.V. w Holandii. LiuGong rozwinął swoją sieć obejmując 119 dealerów  i 881 punktów sprzedaży w ponad 80 krajach, a ponad 300 pracowników zagranicznych stało się pracownikami firmy LiuGong. Poprzez ciągłe zaangażowanie w przeciągu ostatnich 50 lat, spółka stała się obecnie jednym z wiodących producentów maszyn budowlanych w Chinach i na świecie.

Huta Stalowa Wola S.A. powstała w 1937 r. jako producent stali jakościowych i sprzętu wojskowego. Wydział produkcji maszyn budowlanych  powstał w 1952 r. i w trakcie następnych 40 lat zakład stał się największym producentem maszyn budowlanych w Europie Centralnej, specjalizując się w ciężkim sprzęcie budowlanym (spycharki, układarki rur, ładowarki kołowe i koparko-ładowarki). Poza sprzedażą na rynki krajowe produkty HSW były lub są eksportowane do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach.

Rząd polski realizuje program prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, który obejmuje produkcję cywilną HSW. Proces prywatyzacji rozpoczął się w styczniu 2010 roku, a firma LiuGong została wybrana jako inwestor w trybie publicznego zaproszenia do rokowań.

Przyszły zakup  HSW S.A. Oddział I współgra z długofalową strategią rozwoju firmy LiuGong i ma na celu stworzenie w Polsce głównego ośrodka produkcji i dystrybucji maszyn budowlanych na Europę, Amerykę Północną, kraje dawnego WNP, etc. Po nabyciu przedsiębiorstwa w zamiarach firmy leży zwiększenie obecnej produkcji, a także wdrożenie nowych typów maszyn, co  będzie między innymi wynikiem planowanych inwestycji.

Podobne wiadomości:

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Aktualności 2015-07-02

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Komentuj:

~optymista 2011-01-23

Czyli Polska nie ma już nic ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.